15:35:57 - چهار شنبه 6 دسامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
همتیان : سند آمایش به افزایش رونق اقتصادی استان منجرخواهدشد
کانال تلگرام سمنان لاین

 معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری سمنان گفت: چشم انداز توسعه اقتصادی و افزایش اشتغال پایدار در این استان بدون تدوین طرح جامع آمایش سرزمینی مبهم است.

محمدهمتیان  افزود: تدوین سند آمایشی و توسعه ای توسط متخصصان و صاحب نظران استان به افزایش رونق اقتصادی بدون مشکلات زیست محیطی در سمنان می انجامد.
وی اظهارداشت: افرادی که در خارج استان هستند، به طور قطع شناخت و آگاهی چندانی از موقعیت سمنان ندارند و نمی توانند سند آمایشی مورد نیازرا تهیه و تدوین کنند.
معاون استانداری سمنان با اشاره به این که بیش از سه سال است که از آغاز تهیه سند آمایشی استان می گذرد، ادامه داد: به نظر می رسد در این مدت آنگونه که باید دست اندرکاران تهیه سند نتوانسته اند نظر مدیران استانی را جلب کنند.
به گزارش سمنان لاین ازایرناهمتیان همچنین به فرصت اندکی که برای تحویل سند آمایشی استان به سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور باقی مانده، اشاره و تصریح کرد: مسوولان تهیه سند آمایشی 2 ماه فرصت دارند تا کارگروه هایی را با حضور ناظر تهیه سند تشکیل داده و نتایج را درنشست شورای برنامه ریزی ارایه کنند.
به گزارش ایرنا، تعریف آمایش سرزمینی را نوعی نظام برنامه ریزی با هدف توزیع بهتر جمعیت با توجه به منابع طبیعی و فعالیت های اقتصادی بیان می کند.
مقوله آمایش سرزمین بعنوان تلفیقی از سه علم اقتصاد، جغرافیا و جامعه شناسی است.

بر چسب ها: ,
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب