خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
17/12/04 13:10
شناسه خبر : 23655

قردادهایی جهت راه اندازی واحدهای تولیدی در استان سمنان

سمنان لاین – معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری سمنان گفت : قرارداد های سرمایه گذاری پسابرجامی در این استان برای افزایش اشتغال و رونق کسب و کار، صادرات محور است. به گزارش سمنان لاین ازایرنامحمد همتیان  افزود : اولویت همکاری گروه اقتصادی استانداری سمنان با فعالان اقتصادی کشورهای خارجی صادرات محور […] ...

سمنان لاین – معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری سمنان گفت : قرارداد های سرمایه گذاری پسابرجامی در این استان برای افزایش اشتغال و رونق کسب و کار، صادرات محور است.

به گزارش سمنان لاین ازایرنامحمد همتیان  افزود : اولویت همکاری گروه اقتصادی استانداری سمنان با فعالان اقتصادی کشورهای خارجی صادرات محور است و با این راهبرد درصدد کاهش آمار بیکاری در این استان هستیم.
وی اظهارداشت : البته درهای اقتصاد کشور هنوز به صورت مطلوب به روی سرمایه گذاران خارجی باز نشده است و توطئه های استکبار جهانی یکی از دلایل اساسی از دلایل هراس فعالان اقتصادی برای سرمایه گذاری در ایران اسلامی است.
وی خاطرنشان کرد : در سه سال گذشته بیش از هفتاد تفاهم نامه اقتصادی به ارزش 85 هزار میلیارد ریال در سمنان امضا شد که این امر سرفصلی برای افزایش اشتغال و رونق کسب و کار در استان است.
همتیان اضافه کرد : همه قراردادهای منعقد شده با فعالان خارجی در سمنان براساس توافق اولیه، باید به راه اندازی واحد تولیدی و صنعتی در استان بینجامد که این امر در کاهش آمار بیکاری  استان تاثیرگذار خواهد بود.
وی با اشاره به سهم بالای 2 بخش صنعت و گردشگری استان از همایش سرمایه گذاری بین المللی که هفته گذشته در تهران برگزار شد ، تصریح کرد : یکی از طرح های این همایش که با فعالان خارج از کشور به امضا رسید در بخش گردشگری با اولویت گردشگری سلامت بود.