12:04:31 - یکشنبه 3 دسامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دکترشادنوش تأکیدکرد؛
افتتاح بیمارستان سوانح و سوختگی استان سمنان نیازمند تخصیص بموقع اعتبارات
کانال تلگرام سمنان لاین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان گفت : تکمیل بیمارستان سوانح سوختگی این استان نیازمند تخصیص اعتبارات به مبلغ 460 میلیارد ریال است.

به گزارش سمنان لاین مهدی شادنوش در گفت و گو با ایرنا با تاکید بر ضرورت ساخت این بیمارستان در استان سمنان افزود : یکی از دلایل مرگ و میر ناشی از سوختگی، نبود بیمارستان اختصاصی در بسیاری از استان‌هاست.
وی اظهارداشت : به خاطر طولانی بودن مسیر انتقال بیمار دچار سوختگی به مراکز درمانی، بسیاری از این افراد مصدوم دچار عفونت های شدید و در نهایت جانشان را از دست می دهند.
وی خاطرنشان کرد : با ایجاد مراکز درمانی سوختگی و تجهیز این ‌مراکز، اقدامات اولیه سوختگی به صورت تخصصی انجام می‌شود و بسیاری از بیماران از مرگ و جراحات عمیق نجات پیدا می کنند و دچار نقص شدید نخواهند شد.
شادنوش ادامه داد : در سوختگی‌ها، نقاط حساس بدن مثل دست و صورت درگیر هستند و در بسیاری از موارد از جمله کودکان دچار این آسیب می‌شوند که این امر نیازمند توجه ویژه درمانی است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان تصریح کرد : شهروندان این استان در مواجهه با آسیب‌های سوختگی مجبور به مراجعه به استان‌های همجوار مانند مازندران و خراسان رضوی هستند که در برخی موارد به دلیل طولانی بودن مسیر، مصدومین متحمل آسیب‌های غیرقابل جبرانی می‌شوند.
به گفته وی با تکمیل بیمارستان سوانح سوختگی، نیاز استان سمنان برای درمان‌های ناشی از سوختگی برطرف می شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان یادآور شد: با تخصیص به موقع اعتبارات موردنیاز ، این طرح درمانی تا 9 ماه آینده به بهره برداری می رسد.
به گزارش سمنان لاین شادنوش پیشرفت فیزیکی این طرح را 50 درصد اعلام کرد و گفت : مرحله نخست این طرح با وجود تمام سختی‌ها به زودی به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی موقعیت مکانی این طرح را در مجاورت مجموعه درمانی بیمارستان کوثر اعلام و تصریح کرد: طرح سوانح سوختگی و مرکز جامع مبارزه با بیماری های سرطان بیمارستان و کوثر سمنان دارای 12 هزار متر زیربنا دارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب