15:07:37 - شنبه 2 دسامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
در همایش فرصتهای سرمایه گذاری؛
مرکزاستان و میامی در تعدادتفاهم نامه ها کنارهم قرارگرفتند!
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – استاندار سمنان گفت: طرح های ایران هراسی رییس جمهوری آمریکا و استکبار جهانی مانع حضور فعالان اقتصادی خارجی به کشور برای شرکت در همایش فرصت های سرمایه گذاری نمی شود.

 محمدرضا خباز روز شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در سالن غدیر استانداری افزود: تمامی هزینه برگزاری همایش فرصت های سرمایه گذاری ایران – سمنان بر عهده بخش خصوصی بود و دولت هیچگونه هزینه ای را برگزاری این نشست پرداخت نکرد.
این همایش هفته گذشته با حضور شماری ازسرمایه گذاران خارجی و داخلی در تهران برگزار شد.
وی اظهارداشت : در مجموع 6 میلیارد و 139 میلیون یورو تفاهم نامه در این همایش امضا شد که از این مقدار سه میلیارد و 147 میلیون یورو تفاهم نامه بین سرمایه گذاران با استان های کشور به غیر از سمنان بود.
وی با بیان این که 2 میلیارد و 982 میلیون یورو تفاهم نامه در همایش فرصت سرمایه گذاری اخیر برای استان سمنان به امضا رسید ، خاطرنشان کرد : سهم شهرستان های استان در این‌نشست برای سمنان هفت تفاهم نامه ، دامغان 9 ، شاهرود 9 ، گرمسار هشت ، مهدی شهر 10 و میامی 6 تفاهم نامه و 2 تفاهم نامه هم عمومی بوده است.
خباز ادامه داد: تفاهم نامه های سرمایه گذاری اگرچه تعهد حقوقی ندارد اما تعهد اخلاقی برای دستگاه های اجرایی استان داشته است تا از بخش خصوصی بیشتر حمایت شود.
وی با بیان این که، در این همایش سرمایه گذاری در بخش صنعت 16 تفاهم نامه به ارزش 790 میلیون دلار منعقد شد گفت: در بخش انرژی های نو هم یک تفاهم نامه به ارزش 20 میلیون دلار در این نشست منعقد شد.
استاندار سمنان اضافه کرد: تعداد 19 تفاهم نامه به ارزش یکهزار و 65 میلیون دلار در بخش گردشگری و 16 تفاهم نامه به ارزش 610 میلیون دلار در بخش کشاورزی منعقد شد.
به گزارش ایرنا، استان سمنان هزار و 700 پروانه بهره برداری در بخش صنعت و معدن و بیش از 40 هزار بهره بردار در بخش های مختلف کشاورزی دارد، سهم اشتغال استان سمنان در بخش صنعت و معدن بیش از 38 درصد و در کشاورزی بیش از 14 درصد و تولید ناخالص استان سمنان در حدود 18.2 درصد مربوط به بخش کشاورزی و حدود 22 درصد مربوط به بخش صنعت و معدن است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب