خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
17/12/02 12:32
شناسه خبر : 23586

تلاش برای گرفتن مجوز مرزهوایی فرودگاه شاهرود

سمنان لاین -نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی گفت: جاذبه ها و ظرفیت های سه بخش کشاورزی، گردشگری و معدن شاهرود فرصت های بی نظیری برای فعالیت سرمایه گذاران داخلی و خارجی است. به گزارش سمنان لاین ازایرناسید حسن حسینی شاهرودی افزود : در بخش کشاورزی تکمیل زنجیره تولید و صادرات محصولات […] ...

سمنان لاین -نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی گفت: جاذبه ها و ظرفیت های سه بخش کشاورزی، گردشگری و معدن شاهرود فرصت های بی نظیری برای فعالیت سرمایه گذاران داخلی و خارجی است.

به گزارش سمنان لاین ازایرناسید حسن حسینی شاهرودی افزود : در بخش کشاورزی تکمیل زنجیره تولید و صادرات محصولات برای رونق این حوزه در شرق استان ضروری بوده و راه اندازی صنایع تبدیلی فرصتی ویژه برای سرمایه گذرانی است که قصد سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در بخش کشاورزی را داشته باشند.
وی به راه اندازی دفتر گمرک و تلاش برای دریافت مرز هوایی فرودگاه شاهرود، اشاره کرد و افزود : مردم شاهرود 25 سال پیش با آینده نگری با سرمایه خود فرودگاهی را بنا کردند( این سخن نماینده محترم در حالی مطرح می شود که فرودگاه شاهرود هفته های گذشته میلیاردها تومان «اعتبار دولتی» جهت بهسازی ترمینال فرودگاه شاهرود و تطویل باند دریافت کرده است!!!) که اکنون با ایجاد شرایط لازم و دریافت مجوز مرز هوایی می توان از همین فرودگاه و از طریق دفتر گمرک شاهرود، محصولات تولیدی شهرستان را به دیگر استان ها و همچنین کشورها صادر کرد .

این نماینده مجلس با تاکید بر ظرفیت های معدنی شهرستان های شاهرود و میامی برای سرمایه گذاری، بیان کرد: پتاس، کرومیت و منگنز از جمله مواد معدنی هستند که سرمایه گذاری برای استخراج آنان در این منطقه بازده اقتصادی خوبی دارد.
وی درباره سرمایه گذاری در بخش گردشگری هم گفت: شهرستان شاهرود هرساله پذیرای بیشترین تعداد گردشگران استان سمنان است ، تدوین طرح جامع گردشگری این شهرستان نیز به رونق این صنعت در آینده کمک می کند.
وی همچنین یادآور شد: وجود زیرساخت هایی چون راه های ریلی، هوایی و جاده ای، قرار گیری درمسیر پرتردد ترانزیتی تهران-مشهد، تنوع آب و هوایی و وجود منابع طبیعی و تاریخی بسیار موقعیت شاهرود را در منطقه ممتاز کرده است.
حسینی شاهرودی به برگزاری همایش سالیانه انجمن دوست داران حافظ کشور در روزهای گذشته در شاهرود هم اشاره کرد و گفت: در حاشیه این همایش نشستی با حضور مسوولان و جمعی از هنرمندان کشوری به همراه تنی چند از سرمایه گذاران بخش خصوصی پیرامون سرمایه گذاری در این شهرستان برگزار شد.
نشست چهار روزه معرفی فرصت های اقتصادی و سرمایه گذاری ایران با محوریت استان سمنان هفته گذشته در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد که سرمایه گذارانی از داخل و خارج کشور در آن حضور داشتند.
از مجموع 52 تفاهم نامه ای که در چهار روز برگزاری نشست معرفی فرصت های سرمایه گذاری و اقتصادی استان سمنان در تهران به امضا رسید، 10 تفاهم نامه مربوط به شهرستان شاهرود است که شامل سه تفاهم نامه در حوزه کشاورزی با 85 میلیون دلار ، چهار تفاهم نامه در حوزه صنعت و معدن با 403میلیون دلار و سه تفاهم نامه در حوزه گردشگری با 185میلیون دلار است.