1:48:21 - شنبه 2 دسامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حسادت های کودکانه به توافقنامه احداث «سد فینسک»
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – مذاكرات استاندار سمنان با تورنس مدیر فدراسیون جهانی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در خصوص جذب سرمایه گذار در تأمین منابع مالی احداث سد فینسک با حضور مهندس حیدریان
مدیرعامل آب منطقه ای استان سمنان و دکتر طاهری رئیس سازمان برنامه بودجه استان به مرحله توافق نامه رسید.

همین خبر که حاکی از توافق و نه قرارداد میباشد علاوه بر پیگیری استاندارمحترم سمنان، با پیگیری های مداوم و دامنه دار نمایندگان اسبق ، سابق و فعلی سمنان همراه بوده است که نمی توان بسادگی ازکنار آن گذشت علی الخصوص در مدت اخیردکتر احمدهمتی نماینده فعلی سمنان رایزنی های متعددی را در سطح مسئولان عالی رتبه ی کشور در خصوص تامین اعتبار برای سد فینسک داشته اند .

حسن سعدالدین و سیدعباس دانایی فرمانداران سابق و فعلی سمنان هم از سالها پیش تلاش های وافری برای به سرانجام رساندن این پروژه  انجام داده اند البته نمی توان ازنقش دیگر مسئولان شهرستان و بنیادهای مردمی غافل بود چراکه انصافا نقش خود را بخوبی ایفا کرده اند.

چراکه مطالعات احداث سدمخزنی فینسک و سامانه انتقال آب با هدف تنظیم و کنترل جریانهای نابهنگام و سیلابهای رودخانه سفیدرود به منظور تامین آب شرب موردنیاز شهرستانهای سمنان و مهدیشهر از سال 87 آغاز شده است بعبارتی از 9 سال پیش تاکنون اقدامی بر روی زمین صورت نگرفته است که امیدواریم انتظارات در خصوص به سرانجام رساندن برای این طرح مهم به پایان برسد.

اما جالب اینجاست که شهر سمنان با بیشترین کمبود آب در سطح استان مواجه است و متاسفانه همین طرح انجام نشده هم توسط یکی از وبسایت های شاهرودی با ادبیاتی سخیف و آکنده از حسادت مورد تهاجم قرار گرفته است .

باید پرسید:آیا رسیدن به منافع گروهی چشم ما را باید به روی حقیقت کمبود آب در مرکزاستان ببندد؟

انتقال آب قطری به شاهرود از استان گلستان که با میلیاردها تومان اعتبار انجام شده و بدلیل اختلافات با ورود دادستان استان گلستان و شهرستان علی آباد متوقف مانده آیا ارتباطی به مردم سمنان دارد ؟

سدکالپوش و اختلافات پیش آمده در خود شهرستان شاهرود ومیامی را مردم مرکز استان باید پیگیری کنند؟ منشا این اختلافات کجاست؟

استانداران سابق و فعلی سمنان بیشتر از بضاعت خود برای حل این موارد  وقت گذاشته اند که انصافا برخی امور از اختیارات آنها خارج است و باید کسانی که در دوره نمایندگی یا مسئولیت های اجرایی این امور را بدون در نظر گرفتن پیوست های موردمناقشه پیش برده اند پاسخگو باشند.

همچنین تلقی کودکانه این وبسایت شاهرودی از اقدامات صورت گرفته در مرکزاستان با واژه هایی مانند « انجام یک شبه ی پروژه ها و….درسمنان) فقط موجب آدرس غلط دادن بیشتر به مسئولان آن شهرستان است چراکه تصویب و اجرای هر طرحی در مرکزاستان همانند سدفینسک  با تلاش 9ساله و نه یک شبه،همدلی وهمراهی  مردم ومسئولان میسر شده است پس بایست توجه داشت که بی هیچ تردیدی فرافکنی راه حل فائق آمدن بر مشکلات در هیچ شهرستانی نخواهدبود!

بخش بسیاربسیارمحدودی از تصاویر پیگیریهای صورت گرفته برای سدفینسک

 

 

بر چسب ها: ,
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
 1. علی   دسامبر 14, 2017  

  سلام چرا در مورد اینکه استان سمنان آخرین استان از نظر بودجه در سال ۱۳۹۷ هستش گزارشی نمیزنید!!!!

 2. ناشناس   دسامبر 6, 2017  

  ?نوع نگاه وقتی #شرق_استان مطالبه نگاه عادلانه می کند!!!
  واقعا جالبه
  ?اگه شرق استان اینو بگه که چرا #مسئولین به اصطلاح #استانی فقط برای طرح های #مرکز_استان و یک محدوده از #استان، “همگی” پای کار هستند و با تمام توان «پیگیری» میکنند ولی برای سایر نقاط خصوصا #شرق_استان اینطوری نیستند، میشه حسادت های کودکانه!!!

  اما اگه همین جماعت زیاده خواه و تندروی #…، نسبت به هر طرح کوچک و بزرگ شرق استان #هوچی_گری راه بندازن، نمیشه حسادت های کودکانه و حتی میشه #مطالبات به حق❗️

  ?أین المنصفون؟!

  #بی_عدالتی #تبعیض #عدالت