خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
17/12/02 14:59
شناسه خبر : 23590

تصویب 1.5 میلیارد دلار اعتبار برای توسعه اشتغال روستایی

سمنان لاین – احمد همتی نماینده مردم شهرستان های سمنان؛ مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی گفت : طرح‌های علمی و سنجیده که قابلیت اجرا دارند باید معرفی شوند تا منجر به ایجاد منابع بیشتر برای استان شوند. به گزارش سمنان لاین ، دکترهمتی روز شنبه در نشست شورای اداری استان سمنان در سالن […] ...

سمنان لاین – احمد همتی نماینده مردم شهرستان های سمنان؛ مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی گفت : طرح‌های علمی و سنجیده که قابلیت اجرا دارند باید معرفی شوند تا منجر به ایجاد منابع بیشتر برای استان شوند.


به گزارش سمنان لاین ، دکترهمتی روز شنبه در نشست شورای اداری استان سمنان در سالن یادگار امام (ره ) استانداری افزود : ارایه مشاوره های کارشناسی به کشاورزان در خصوص مدیریت طرح و دریافت تسهیلات را ضروری می باشد.
وی ادامه داد : درباره طرح اشتغالزایی به روستاها اطلاع‌رسانی شود و افرادی که طرح علمی قابل ارایه دارند هر چه زودتر طرح را معرفی کنند.
وی اضافه کرد : طرح‌های سنجیده و علمی که منجر به منابع بیشتر می‌شوند معرفی و بانک ها در بحث ارایه تسهیلات کارشناسی عمل کنند و با نظارت کامل اعتبار را به طرح‌هایی تخصیص دهند که قابلیت اجرای 100 درصدی را دارند.

وی از اختصاص یک و نیم میلیارد دلار برای اشتغال روستایی و عشایری در سطح کشور علیرغم برخی مخالفت هاخبردادو گفت، از ماه‌ها قبل در نشستی با نوبخت در دفتر وی همراه با اعضای فراکسیون اشتغال مطرح شد و مورد استقبال قرار گرفت و پروسه‌ای ۱۰ ماهه را تا لایحه، دفاع و تصویب و اذن رهبر معظم انقلاب اسلامی طی کرد، البته باید گفت ما یک سابقه بد نیز داریم که وام‌های مشابه این امر سر از جاهای دیگری درآورد و نتیجه‌ای را برای اشتغال‌زایی نداشت.

همتی افزود: نمایندگان با طی این پروسه طولانی برای تخصیص یک و نیم میلیارد دلار تسهیلات از سوی دولت و برابر همین میزان از طرف بانک‌های عامل که درمجموع رقمی معادل ۱۰هزار میلیارد تومان را شامل می‌شود، به بررسی دقیق و کارشناسی این طرح پرداختند تا با مشکلات طرح‌های مشابه سال‌های قبل روبرو نشود.