14:09:50 - دوشنبه 27 نوامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
معاون استاندار خواستارشد:
حمایت از پژوهشگران و تسهیل فعالیت شرکتهای دانش بنیان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری سمنان گفت: حمایت از شرکت های دانش بنیان و رفع موانع پیش روی فعالیت آنان، در دستور کار جدی دولت قرار دارد.

به گزارش سمنان لاین ازایرنامحمدهمتیان  افزود: حمایت و زمینه سازی برای رشد شرکت های دانش بنیان از سیاست های اصلی مدیریت استان است و به حتم باید دردستور کارمدیران دستگاه های اجرایی هم قرار گیرد.
وی با اشاره به ایجاد اشغال برای 500 دانش اموخته دانشگاهی در این مجموعه در سمنان اظهارداشت: این شرکتها سال گذشته 100 هزار دلار صادرات محصولات فن آورانه به دیگر کشورها داشته اند.
وی خاطرنشان کرد: با ورود شرکتهای دانش بنیان و تولید محصولات با فن آوری مطلوب در سمنان، کشورهای مختلف برای سرمایه گذاری در این بخش در استان اعلام آمادگی کرده اند.
همتیان حمایت از پژوهشگران و تسهیل فعالیت آنان و شرکتهای دانش بنیان را خواستار شد و ادامه داد: ازظرفیت این پژوهشگران باید در کارهای عمیق تر و حل مشکلات استان استفاده شود و در صورتی که مکانی برای فعالیت این شرکتها مورد نیاز است پس از بررسی، این امکانات در اختیار آن ها قرار گیرد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری سمنان به تبدیل دانشگاههای سنتی به کارآفرین تاکید کرد و گفت: دانشگاههای این استان پیشرفت های مختلف داشته اند اما در عرصه تبدیل از دانشگاه نسل اول و دوم به نسل سوم مشکلاتی وجود دارد که در این زمینه دست اندرکاران و مسئولان مراکز آموزشی باید به رفع مشکلات احتمالی در بخش آموزش و بازار کار اقدام نموده و برای تغییر وضع موجود تلاش کنند.
به گزارش سمنان لاین استان سمنان 200 نخبه صاحب استعداد برتر شناسایی شده دارد که شامل مخترع، دانشجوی دارای رتبه برتر کنکور و برندگان جشنواره های فارابی، خوارزمی و شیخ بهایی می شود و سال گذشته 17 نخبه این استان موفق به دریافت جایزه تحصیلی شدند.

بر چسب ها: ,
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب