0:45:29 - دوشنبه 27 نوامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندارتأکیدکرد؛
حمایت دولت و مسئولان استان سمنان از سرمایه گذاران خارجی و داخلی
کانال تلگرام سمنان لاین

استاندار سمنان از برگزاری همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری ایران به عنوان مقدمه و پش درآمدی بر همایش بسیار گسترده تر در سال 2018 با حضور سرمایه گذاران خارجی بیشتری در ایران خبرداد.

 

به گزارش سمنان لاین ازایسنامحمدرضا خباز  بااعلام این خبر اظهار کرد: استان سمنان تا پیش از برگزاری همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری ایران که تا 7إرماه درحال برگزاری است تجربه ای در برگزاری همایش های سرمایه گذاری با حضور سرمایه گذاران خارجی و شرکت های مهم بین المللی نداشت لذا براساس برنامه ریزی که با فدراسیون جهانی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی صورت گرفته این همایش در سطح بسیار گسترده تری در سال آتی نیز برگزار خواهد شد.

وی استقبال سرمایه گذاران و شرکت های خارجی از این همایش که به ابتکار سمنان برگزار شد را غیرمنتظره و خوب عنوان کرد و افزود: دولت دوازدهم بستر بسیار خوبی برای جذب سرمایه گذاران و ورود سرمایه های خارجی در کشور فراهم کرده است و سرمایه گذاران باید قدر این فرصت را دانسته و از آن بهره بگیرند.

استاندار سمنان با بیان اینکه مذاکرات استانداری سمنان با فدراسیون جهانی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از آغاز محدود به یم همایش نبوده تصریح کرد: همایش سال آینده با حضور همه استان های کشور و با ارائه پروژه های بیشتری برگزار خواهد شد.

خباز در پاسخ به پرسشی در خصوص دغدغه فعالان اقتصادی درباره مشکل انتقال منابع بانکی در برخی کشورهای همسایه در شرایطی که بیشترین مراودات تجاری و اقتصادی سمنان با کشورهای منطقه است گفت: متاسفانه هماهنگونه که مسئولان ارشد بانک مرکزی هم امروز اعلام کردند ما در منابع مالی به مبدا یا مقصد کشورهای اروپایی مشکلی نداریم اما در برخی کشورهای منطقه مشکلاتی وجود دارد که از طریق مذاکرات سیاسی این مسائل نیز در حال پیگیری است.

وی با بیان اینکه استان سمنان با عراق و افغانستان مراودات تجاری بالایی دارد ادامه داد: خوشبختانه در این دو کشور مشکلات آن چنانی وجود ندارد اما در کشورهایی مثل پاکستان و کشورهای حوزه خلیج فارس مشکلاتی وجود دارد. ضمن اینکه این مشکلات بیشتر دلایل سیاسی دارد و زیان ناشی از آن بیشتر متوجه خود این کشورها نیز هست.

استاندار سمنان اضافه کرد: رفع این مشکلات و موانع مستلزم فعالیت های بیشتر در حوزه دیپلماسی سیاسی است که خوشبختاه دولت تدبیر و امید نیز به آن توجه و نگاه ویژه ای دارد.

عالیترین مقام اجرایی دولت در استان سمنان از حمایت دولت و مسئولان استان از سرمایه گذاران خارجی و داخلی خبر داد و گفت: خوشبختانه کشور ما قوانین خوب و مترقی هم در بحث حمایت از سرمایه گذاران خارجی دارد. به طور مثال یک سرمایه گذار خارجی هر وقت که بخواهد می تواند سرمایه خود را به ارز اول تبدیل و از کشور خارج کند یا در صورت مصادره برخی اموال و ابزارلات واحدها، سرمایه گذاران خارجی در مواردی از این دست استثنا هستند.

به گزارش سمنان لاین خباز در پایان با اشاره به تجربه استان سمنان در برگزاری هشت همایش سرمایه گذاری داخلی و خارجی خاطرنشان کرد: استانداری سمنان همچنان تلاش خود را در راستای جذب سرمایه های بیشتری از بخش خصوصی و خصوصا سرمایه های خارجی ادامه می دهد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب