13:34:40 - یکشنبه 26 نوامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ازطرح های اقتصادی در همایش؛
12 طرح به شاهرود تعلق گرفت
کانال تلگرام سمنان لاین

فرماندار شاهرود گفت: این شهرستان فرصت های ویژه ای در بخش های گردشگری، کشاورزی ،صنعت و معدن برای سرمایه گذاری دارد .

به گزارش سمنان لاین سید محمدرضا هاشمی  در گفت وگو با ایرنا با اشاره به همایش فرصت های سرمایه گذاری استان سمنان ،افزود: زمینه های سرمایه گذاری این شهرستان متنوع بوده و بازگشت سرمایه را در کوتاه مدت امکان پذیر می کند .
معاون استاندار سمنان از آسان سازی امور سرمایه گذاری در شهرستان خبر داد و گفت : برای این منظور کمیته ویژه ای تشکیل شده تا کارهای مربوط به سرمایه گذاران را تسهیل کند.
وی با اشاره به ارایه  طرح های اقتصادی و سرمایه گذاری استان سمنان در این گردهمایی، افزود:  12 طرح مربوط به شاهرود است.
هاشمی گفت: در این نشست که جمعی از مسوولان استان سمنان نیز حضور دارند، 25 تن از سرمایه گذاران بخش خصوصی شهرستان نیز مسوولان را همراهی می کنند.
فرماندار شاهرود گفت: حضور این سرمایه گذاران برای مذاکره با سرمایه گذاران داخلی و خارجی موثر بوده و آن ها را با موقعیت و وضعیت شهرستان آشنا می کنند.
معاون استاندار سمنان گفت: شهرستان شاهرود منطقه ای با جاذبه های طبیعی و تاریخی فراوان است که قرار گرفتن در مسیر زائران ثامن الحجج (ع) بر این جذابیت افزوده است.
هاشمی با بیان اینکه شرایط برای سرمایه گذاری در بخش های کشاورزی، گردشگری و صنعت و معدن شهرستان فراهم است، تاکید کرد: همه مدیران این شهرستان آماده اند تا با سرمایه گذارانی که برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی منطقه اعلام آمادگی می کنند، همکاری کنند.
معاون استاندار سمنان گردشگری را یکی از پربازده ترین و پرطرفدارترین صنایع دانست و گفت: شاهرود از این حیث ظرفیت های بسیاری برای معرفی به سرمایه گذاران داشته و تجربه های خوب سال های گذشته در پرداختن به رونق اقتصادی از طریق بخش گردشگری ، گواهی بر این مدعاست.
هاشمی با اشاره به رشد 20 درصدی اقامت گردشگران در تابستان امسال به نسبت پارسال، افزود: شهرستان شاهرود بیش از 700 تخت برای پذیرش گردشگران داشته و با توجه به برنامه ریزی های انجام شده برای جذب بیشتر گردشگران، موقعیت خوبی برای افزایش این ظرفیت از طریق گسترش و ساخت هتل و اقامتگاه های بوم گردی دارد.
وی با بیان اینکه سالانه حدود 100 هزار گردشگر از جنگل ابر دیدن می کنند، یادآور شد: فقط در روزهای تعطیلات عید سعید فطر امسال 15 هزار تن از این جنگل زیبا دیدن کردند.
فرماندار شاهرود همچنین یکی از بهترین راه های ایجاد اشتغال پایدار را کشاورزی دانست و گفت: شکل گیری نخستین انجمن انگور کشور در شاهرود، وجود خانه کشاورز به عنوان فعال ترین نظام صنفی کشاورزی، فعالیت دانشکده کشاورزی با داشتن بیش از 30 استاد و مدرس و وجود مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان در این شهرستان از جمله فرصت هایی است که می توان با بهره بردن از آنان، به رونق اقتصادی در بخش کشاورزی کمک کرد.
هاشمی با اشاره به تولید سالانه 450 هزار تن محصولات کشاورزی در شاهرود، اضافه کرد: سطح زیر کشت این شهرستان 40 هزار هکتار بوده و از این میزان 15 هزار هکتار مربوط به محصولات باغی است.
وی ادامه داد: تولید سالانه بیش از 90 هزار تن انگور، 35 هزار تن زردآلو و 24 هزار تن در این شهرستان انجام می شود.
معاون استاندار سمنان با اشاره به سابقه صادرات 2 محصول انگور و زردآلو به کشور های آسیایی هم، گفت: در گذشته با تلاش های انجام شده به صورت مقطعی این اتفاق رخ می داد اما ایجاد زمینه برای صدور همیشگی محصولات کشاورزی شهرستان،اکنون به یکی از برنامه های دراز مدت مسوولان تبدیل شده است.

هاشمی گفت: وجود فرودگاه مجهز، راه آهن و نیز استقرار نمایندگی گمرک درشاهرود، راه را برای فعالیت سرمایه گذاران بازتر کرده است.
وی گفت: همایش فرصت های سرمایه گذاری استان سمنان به مدت چهار روز برگزار می شود که 2 روز نخست در سالن همایش های صدا و سیما بوده و 2روز آخر در هتل استقلال برای گفت وگو با سرمایه گذاران اختصاص دارد.
وی ادامه داد: سرمایه گذارانی از داخل و خارج در این همایش گردهم آمده اندتا با بزرگ ترین ظرفیت ها و فرصت های سرمایه گذاری استان سمنان آشنا شوند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب