11:57:28 - سه شنبه 21 نوامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برای نخستین بار درکشور؛
ورودچهار تیم از 6 کشور خارجی برای مسابقات بین‌المللی بدمینتون سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان گفت: چهار تیم از 6 تیم خارجی از کشورهای سریلانکا، آذربایجان، پاکستان و افغانستان برای مسابقات بین‌المللی بدمینتون جوانان وارد سمنان شده‌است.

 

به گزارش سمنان لاین فرزاد فتاحی در گفت وگو با ایرنا افزود: مسابقات بدمینتون جوانان دختر و پسر با رده بندی سه بین‌المللی، برای اولین بار در ایران در سمنان برگزار می شود و از 6 تیم خارجی برنامه‌ ریزی‌ شده برای حضور در این مسابقات، تیم‌های سریلانکا، آذربایجان، پاکستان و افغانستان وارد سمنان و در هتل مستقر شده اند و در مجموع، تاکنون حضور 12 بدمینتون‌باز از 18 بازیکن خارجی در این مسابقات قطعی است.
وی خاطرنشان کرد: تیم های فرانسه و قزاقستان مساله دریافت روادید دارند که درحال رفع این مشکل برای حضور در رقابت های بین‌المللی بدمینتون سِریز جوانان در سمنان هستند.
فتاحی، با اشاره به حضور 32 بدمینتون باز از ایران شامل 16 پسر و 16 دختر در مسابقات بین‌المللی بدمینتون جوانان پسر و دختر، گفت: این مسابقات به دلیل داشتن رده‌بندی درجه سه بین‌المللی، برای بازیکنان ایرانی و خارجی این رشته ورزشی اهمیت زیادی دارد، زیرا می توانند در این مسابقات رتبه جهانی کسب کنند یا رتبه خود را افزایش دهند.
مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان یادآور شد: از استان سمنان نیز 6 بدمینتون‌باز شامل متین مقیمی، ارسلان امیدی و امین عابدی در بخش پسران و پریا نبوی، طراوت علی‌نژاد و سحر رجبری در بخش دختران در این مسابقات حضور دارند.
فتاحی با اشاره به اینکه هیات بدمینتون استان سمنان در 2 سال پیاپی عنوان بهترین هیات استانی این رشته ورزشی را از سوی فدراسیون کسب کرده و 2 پایگاه از هشت پایگاه استعدادیابی بدمینتون کشور در استان سمنان قرار دارد، گفت: این استان یکی از بهترین ظرفیت های رشد این رشته ورزشی را در کشور دارد و هفت بدمینتون‌باز استان سمنان در تیم‌های ملی عضویت دارند.
مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان، با اشاره به میزبانی های متعدد مسابقات ملی رشته های مختلف ورزشی از سال گذشته در استان سمنان، میزبانی مسابقات بین‌المللی را سیاست سال 96 اداره کل ورزش و جوانان سمنان عنوان و خاطرنشان کرد: معرفی بیشتر امکانات زیرساختی و ظرفیت های توسعه ورزشی سمنان به کشور، حمایت از ورزشکاران مستعد استانی در میزبانی و ایجاد زمینه برای پیشرفت و بازیکن‌سازی در آینده ورزش استان، از اصلی‌‍ترین اهداف میزبانی مسابقات مهم ورزشی در سمنان است.
به گزارش سمنان لاین ٬استان سمنان در رده ملی و در رده های سنی مختلف، هفت بدمنیتون باز دختر و 2 بدمینتون باز پسر دارد، و در این مسابقات علاوه بر تیم‌های خارجی، یک تیم از استان سمنان در کنار تیم منتخب جمهوری اسلامی حضور دارد، استان سمنان امسال میزبان مسابقات بین‌المللی ووشو جام پارس بود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب