14:49:50 - سه شنبه 21 نوامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
احداث هشت نیروگاه خورشیدی در دامغان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – فرماندار دامغان گفت : تا پایان سال جاری هشت نیروگاه خورشیدی با سرمایه گذاری 40 میلیارد ریالی بخش خصوصی در این شهرستان احداث می شود.

به گزارش سمنان لاین ازایرناعلی اصغر مجد ، هدف از راه اندازی این نیروگاه را تولید برق اعلام کرد و افزود : اکنون زمینی به مساحت 2 هکتار برای ساخت نیروگاه خورشیدی در روستای صیدآباد بخش امیرآباد این شهرستان واگذار شده است.
وی اظهارداشت: نیروگاه خورشیدی روستای صیدآباد دامغان با ظرفیت 1.3 مگاوات در حال ساخت بوده و تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.
وی خاطرنشان کرد: با ساخت این نیروگاه خورشیدی برای 130 نفر اشتغال ایجاد شده و برق تولیدی در این نیروگاه نیز توسط مجموعه توزیع برق شهرستان دامغان خریداری می شود.
مجد به زیرساخت سرمایه گذاری نیروگاه های خورشیدی در دامغان اشاره کرد و ادامه داد: این شهرستان به دلیل قرار داشتن در منطقه خشک و کویری و بادهای فصلی، زمینه سرمایه گذاری در نیروگاه های خورشیدی و بادی برخوردار است.
فرماندار دامغان تصریح کرد : علاوه بر احداث نیروگاه خورشیدی در منطقه صیدآباد بخش امیریه، هفت مجوز دیگر هم برای احداث نیروگاه خورشیدی در این شهرستان صادر شده است.
شهرستان دامغان بیش از 90 هزار نفر جمعیت دارد.
به گزارش سمنان لاین، اقلیم استان سمنان برای تحقق برنامه های انرژی خورشیدی مناسبت است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب