21:50:45 - یکشنبه 19 نوامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اولویت ستاد اقتصاد مقاومتی استان؛راه اندازی صنایع نیمه فعال
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان گفت: راه اندازی صنایع نیمه فعال به منظور رونق کسب وکار و افزایش اشتغال پایدار در اولویت کاری ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در این استان است.

به گزارش سمنان لاین ازایرنامحمود قنبری  افزود: در شرایط کنونی، کشور به بخش خصوصی نیازمند است و باید موانع پیش روی فعالیت آنان را مرتفع کرد.
وی اظهارداشت: در هر زمانی هم که مشکلی پیش روی بخش خصوصی و سرمایه گذاران است، باید با همراهی مسئولان نسبت به رفع آن اقدام شود.
وی خاطرنشان کرد: رونق فضای کسب و کار در گروی فعال بودن بخش تولید، خدمات و کشاورزی است و همه باید حمایت از فعالان این بخش ها را در اولویت کاری خود قرار دهند.
قنبری با بیان اینکه کشور برای رونق اقتصادی نیازمند بخش خصوصی است، دولتمردان هم از آنان انتظار صداقت و همراهی را دارند ادامه داد:سودجویی عده ای از فرصت های ایجاد شده در بخشودگی و تقسیط بدهی مالیاتی و بیمه ای، نباید منجر به بدبینی نسبت به تمام مودیان مالیاتی شود.
وی اضافه کرد: امور مالیاتی هم باید در رسیدگی به حساب مودیان با شفافیت بیشتری عمل و نحوه تعیین اقساط و جرایم را به طور صریح مشخص کند.
معاون استاندار سمنان بر لزوم خودداری مسئولان و کارشناسان از نگاه تنگ نظرانه نسبت به مودیان مالیاتی تاکید کرد و جلوگیری از برخورد سختگیرانه با بنگاه های اقتصادی خواستار شد.
به گزارش سمنان لاین، در 6 ماه نخست امسال ، نرخ بیکاری در استان سمنان 8.9 درصد و 3 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیشتر بود و با تحقق کامل ارایه تسهیلات 9 هزار میلیارد ریالی رونق تولید و اجرای طرح‌های اقتصادی در قالب تفاهم‌نامه های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به تعداد 87 طرح با سرمایه گذاری 71 هزار و 510 میلیارد ریال در همایش‌های سرمایه‌گذاری این استان، انتظار می رود اشتغال افزایش و نرخ بیکاری در سمنان کاهش قابل توجهی یابد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب