21:26:37 - شنبه 18 نوامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
100سرمایه‌گذار خارجی در راه ایران
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – معاون امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری سمنان استقبال بسیار بالای سرمایه‌گذاران از همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری اقتصاد ایران که به ابتکار استان سمنان 4الی 7 آذرماه در سالن همایش‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود را نشان‌دهنده بی‌توجهی دنیا به سخنان ترامپ رئیس‌جمهوری امریکا و نمودی از اقتدار نظام و ظرفیت های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران ارزیابی کرد .

محمد همتیان در نشست خبری که به مناسبت برگزاری این همایش بزرگ برگزار شد اظهار کرد: 400سرمایه‌گذار خارجی و داخلی برای حضور در این همایش بزرگ اعلام آمادگی کردند.

وی با بیان اینکه استان سمنان مبتکر این همایش است افزود: اگرچه در این همایش یک پنل اختصاصی استان سمنان با هدف معرفی ویژه فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان برگزار می‌شود اما این رویداد یک رویداد مهم ملی و بین‌المللی است و همه استان‌های کشور می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری سمنان از دعوت رسمی از همه استان‌ها برای ارائه ظرفیت‌های خود در این همایش خبر داد و افزود: این همایش در 9 پنل: اختصاصی استان سمنان، مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، بانکی و بیمه‌ای، انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر، کشاورزی و صنایع وابسته، توریسم با اولویت توریسم سلامت، صنعت و معدن و صنایع وابسته و پنل مجمع تشخیص مصلحت در افق 1400 از پنل‌های ارائه شده در این همایش بررگ چهار روزه هستند.

وی با اشاره به اهداف برگزاری این همایش گفت: توسعه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، توسعه صادرات غیرنفتی، بسترسازی برای انتقال تکنولوژی و نوآوری،  تامین منابع خارجی برای پروژه‌های داخلی و توسعه همکاری‌های دوجانبه از مهمترین اهداف و هدف‌گذاری‌ها برای برپایی این همایش بزرگ هستند.

همتیان با بیان اینکه همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری اقتصاد ایران 4الی 7آذرماه برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: استان سمنان تجربه بسیار خوبی در زمینه برگزاری همایش‌های سرمایه‌گذاری در دو سه سال اخیر دارد.

معاون استاندار سمنان با بیان اینکه پیش از این و به دنبال گشایش‌های ایجاد شده در دوران پسابرجام، هفت همایش سرمایه‌گذاری در استان برگزار شده یادآور شد: تصریح کرد: این هفت همایش منجر به انعقاد 2700میلیارد تومان تفاهمنامه درز استان شد که تاکنون بیش از 42درصد آنها اجرایی شده و مابقی آنها در حال پیگیری هستند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب