21:29:22 - شنبه 18 نوامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آماده‌سازی بسته 90 پروژه‌ای فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – نماینده وزیر اقتصاد و مدیرکل اقتصاد و امور دارایی استان سمنان از قطعی شدن 102 سرمایه‌گذار خارجی از 32 کشور جهان در “همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایران”تا امروز خبر داد و گفت: بیش از 300سرمایه‌پذیر ایرانی نیز به دعوت این همایش پاسخ مثبت دادند.

به گزارش سمنان لاین ازایسنا امیر خلیلی‌خواه در نشست خبری با خبرنگاران سمنانی از این همایش به عنوان گامی موثر برای ارتقاء روابط اقتصادی با دنیا نام برد و اظهار کرد: برخی کشورها برای حضور مسئولان دولتی بلندپایه نیز اعلام آمادگی کردند اما تاکنون در این ارتباط تصمیمی گرفته نشده است.

وی از آماده‌سازی بسته 90 پروژه‌ای فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان سمنان برای ارائه به سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی در این همایش خبرداد و افزود: استان سمنان علاوه بر ارائه این فرصت‌های سرمایه‌گذاری در پنل اختصاصی استان سمنان امکان پذیرش سرمایه‌گذار در هشت پنل دیگر را نیز دارد.

مدیرکل اقتصاد و امور دارایی استان سمنان از پیش‌بینی 10 پروژه برای هر استان در این همایش خبر داد و اضافه کرد: تاکنون 340 پروژه از استان‌های مختلف برای عرضه در همایش نهایی شده است. ضمن اینکه تعدادی پروژه ملی و فراستانی نیز برای طرح در همایش فراهم شده است.

به گزارش سمنان لاین وی در پاسخ به پرسشی در خصوص سهم شهرستان‌های استان سمنان از این همایش مهم از برنامه‌ریزی و نشست‌های متعدد با فرمانداران، شهرداران و نمایندگان انجمن‌های توسعه شهرستان‌های هشت‌گانه استان خبر داد و گفت: میزگردهایی برای عرضه فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهرستان‌های استان پیش‌بینی شده ضمن اینکه علاوه بر 90 پروژه‌ای که از شهرستان‌های مختلف استان برای ارائه در پنل اختصاصی استان مهیا شده، استان سمنان به عنوان پیشنهاددهنده این همایش امکان حضور و استفاده از 8 پنل دیگر را نیز دارد.

خلیلی‌خواه با بیان اینکه این همایش با همکاری فدراسیون جهانی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی(FEMOZA  )برگزار می‌شود خاطرنشان کرد: این همایش با سرمایه بخش خصوصی برگزار و دستاوردهای خوبی برای استان سمنان و دیگر استان‌های کشور به همراه خواهد داشت.

به گزارش سمنان لاین مدیرکل اقتصاد و امور دارایی استان در پاسخ به پرسشی در خصوص اینکه اسناد منعقد شده در این همایش در چه سطح و قالبی انجام و تعهد طرفین به فحوای اسناد تاچه حد تضمین شده است، گفت: گام اول در مذاکرات اقتصادی معمولا تفاهمنامه است که در گام‌های بعدی به‌صورت توافق‌نامه یا قرارداد در می‌آید لذا در این همایش نیز تفاهمنامه‌هایی با سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی منعقد خواهد شد.

وی با اشاره به برخی رایزنی‌ها پیش از آغاز رسمی همایش گفت: تا کنون دو مورد توافقنامه به مرحله نهایی رسیده و سه مورد تفاهم‌نامه نیز که ویژه استان سمنان است در حال رایزنی و نهایی شدن است.

نماینده وزیر اقتصاد با بیان اینکه مدیریت نوین و تکنولوژی همراه با سرمایه‌گذاری خارجی وارد کشور می‌شود اضافه کرد: در حال حاضر عمده‌ترین مشکل ما در حوزه تولید عدم وجود بازارهای بین‌المللی است که با ورود سرمایه‌گذار خارجی می‌توان به حل این مشکل در اقتصاد کشور نیز کمک کرد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. ناشناس   نوامبر 20, 2017  

    چرا پروژه ها با جزئیات اعلام نمیشه؟!
    چرا به تغکیک شهرستان اعلام نمیشه که هر شهرستان چندتا پروژه و در چه سطحی داره؟!