خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
17/11/17 18:06
شناسه خبر : 23166

ساکت نباشید!!! و از حق و حقوق شهرهای خود دفاع کنید

سمنان لاین-نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نحوه توزیع اعتبارات توسعه متوازن استان سمنان، گفت: این نحوه توزیع عادلانه نبوده و استاندار و رئیس سازمان مدیریت پاسخگو باشند. به گزارش سمنان لاین از مهر، ابوالفضل حسن بیگی  در دومین نشست کمیته برنامه ریزی دامغان در سال جاری با هدف توزیع اعتبارات موضوع […] ...

سمنان لاین-نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نحوه توزیع اعتبارات توسعه متوازن استان سمنان، گفت: این نحوه توزیع عادلانه نبوده و استاندار و رئیس سازمان مدیریت پاسخگو باشند.

به گزارش سمنان لاین از مهر، ابوالفضل حسن بیگی  در دومین نشست کمیته برنامه ریزی دامغان در سال جاری با هدف توزیع اعتبارات موضوع قانون استفاده متوازن از امکانات کشور سال ۹۶ دستگاه های اجرایی به میزبانی فرمانداری این شهرستان، ضمن بیان اینکه نحوه توزیع اعتبارات توسعه متوازن و سهم اختصاص یافته به دامغان مورد پذیرش ما نیست، تاکید کرد: حق این شهرستان در زمینه اعتبارات ضایع شده است.

وی افزود: مسئولان استان سمنان باید بدانند که ما اعتبار زیر ۲۵ میلیارد تومان را قبول نداریم از سوی دیگر حکومت ما جمهوری اسلامی ایران است و زمانی که کسی از بالا تصمیم می گرفت و دستور می داد تمام شده است، امروز مسئولان نباید عامل تفرقه بین مردم شوند، ما انقلاب کردیم که مسئولان در جای خود قرار گیرند و از حق و حقوق مردم دفاع کنند و نه اینکه نگران میز خود باشند.

عضو خانه ملت با انتقاد از مسئولان دامغان در عدم ارائه اطلاعات درست از مسائل و مشکلات و نیازهای شهرستان، اظهار داشت: فرماندار و مسئولان دستگاه های اجرایی باید پاسخگوی مردم باشند و مردم تحمل این بی عدالتی ها را ندارند، از طرف دیگر از رسانه ها نیز انتظار داریم همان چیزی را می گوییم را منتقل کنند تا مردم در جریان مسائل و بعضی کم کارهای مسئولان قرار گیرند و بدانند تا این لحظه هیچ یک از مدیران پاسخگو نبوده اند.

توزیع اعتبارات توسعه متوازن را قبول نداریم

حسن بیگی با بیان اینکه نحوه توزیع اعتبارات توسعه متوازن  را قبول نداریم، بیان کرد: تقسیم اعتبارات باید بر اساس هریک از حوزه های انتخابیه باشد که در استان ما فقط چهار حوزه داریم و اعتبارات باید در بین آنها توزیع شود، شهرداران شهرستان دامغان ساکت نباشند و از حق و حقوق شهرهای خود دفاع کنند.

وی با بیان اینکه به آقای استاندار گفتم بودجه ای که مصوب نشده است چرا آن را ابلاغ کردید، من جزو آن دسته از افرادی نیستم که ساکت بنشینم، افزود: من شنیدم سال گذشته اعتبارات توسعه متوازن حتی یک ریال نقد نشده و با این روش در این نقاط درگیری درست می کنند و باز هم می گویم برای هرشهری اعتبار گذاشتند این روش غیر قانونی است و باید تغییر پیدا کند.

نماینده مردم دامغان در مجلس دهم با طرح این سوال که چرا ما مدیران نباید از اختیاراتمان برای توسعه شهرستان استفاده کنیم، اظهار داشت: ما دارای چند نوع اعتبارات شامل ملی، استانی و بخش خصوصی هستیم و باید گفت یا تمام مسئولان باید بومی باشند یا با بی عدالتی در استان برخورد کنند همچنین از همه آنها بدتر بحث آمایش سرزمینی است که اگر تصویب شود ما آن را اصلا قبول نداریم.

به گزارش سمنان لاین حسن بیگی با بیان اینکه استان سمنان مکانی برای خوابگاه مدیران شده است، بیان کرد: این استان مکانی برای مدیرانی شده که بتوانند به پست های بالاتر دست پیدا کنند.