18:06:53 - جمعه 17 نوامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نماینده دامغان خطاب به شهرداران این شهرستان؛
ساکت نباشید!!! و از حق و حقوق شهرهای خود دفاع کنید
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین-نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نحوه توزیع اعتبارات توسعه متوازن استان سمنان، گفت: این نحوه توزیع عادلانه نبوده و استاندار و رئیس سازمان مدیریت پاسخگو باشند.

به گزارش سمنان لاین از مهر، ابوالفضل حسن بیگی  در دومین نشست کمیته برنامه ریزی دامغان در سال جاری با هدف توزیع اعتبارات موضوع قانون استفاده متوازن از امکانات کشور سال ۹۶ دستگاه های اجرایی به میزبانی فرمانداری این شهرستان، ضمن بیان اینکه نحوه توزیع اعتبارات توسعه متوازن و سهم اختصاص یافته به دامغان مورد پذیرش ما نیست، تاکید کرد: حق این شهرستان در زمینه اعتبارات ضایع شده است.

وی افزود: مسئولان استان سمنان باید بدانند که ما اعتبار زیر ۲۵ میلیارد تومان را قبول نداریم از سوی دیگر حکومت ما جمهوری اسلامی ایران است و زمانی که کسی از بالا تصمیم می گرفت و دستور می داد تمام شده است، امروز مسئولان نباید عامل تفرقه بین مردم شوند، ما انقلاب کردیم که مسئولان در جای خود قرار گیرند و از حق و حقوق مردم دفاع کنند و نه اینکه نگران میز خود باشند.

عضو خانه ملت با انتقاد از مسئولان دامغان در عدم ارائه اطلاعات درست از مسائل و مشکلات و نیازهای شهرستان، اظهار داشت: فرماندار و مسئولان دستگاه های اجرایی باید پاسخگوی مردم باشند و مردم تحمل این بی عدالتی ها را ندارند، از طرف دیگر از رسانه ها نیز انتظار داریم همان چیزی را می گوییم را منتقل کنند تا مردم در جریان مسائل و بعضی کم کارهای مسئولان قرار گیرند و بدانند تا این لحظه هیچ یک از مدیران پاسخگو نبوده اند.

توزیع اعتبارات توسعه متوازن را قبول نداریم

حسن بیگی با بیان اینکه نحوه توزیع اعتبارات توسعه متوازن  را قبول نداریم، بیان کرد: تقسیم اعتبارات باید بر اساس هریک از حوزه های انتخابیه باشد که در استان ما فقط چهار حوزه داریم و اعتبارات باید در بین آنها توزیع شود، شهرداران شهرستان دامغان ساکت نباشند و از حق و حقوق شهرهای خود دفاع کنند.

وی با بیان اینکه به آقای استاندار گفتم بودجه ای که مصوب نشده است چرا آن را ابلاغ کردید، من جزو آن دسته از افرادی نیستم که ساکت بنشینم، افزود: من شنیدم سال گذشته اعتبارات توسعه متوازن حتی یک ریال نقد نشده و با این روش در این نقاط درگیری درست می کنند و باز هم می گویم برای هرشهری اعتبار گذاشتند این روش غیر قانونی است و باید تغییر پیدا کند.

نماینده مردم دامغان در مجلس دهم با طرح این سوال که چرا ما مدیران نباید از اختیاراتمان برای توسعه شهرستان استفاده کنیم، اظهار داشت: ما دارای چند نوع اعتبارات شامل ملی، استانی و بخش خصوصی هستیم و باید گفت یا تمام مسئولان باید بومی باشند یا با بی عدالتی در استان برخورد کنند همچنین از همه آنها بدتر بحث آمایش سرزمینی است که اگر تصویب شود ما آن را اصلا قبول نداریم.

به گزارش سمنان لاین حسن بیگی با بیان اینکه استان سمنان مکانی برای خوابگاه مدیران شده است، بیان کرد: این استان مکانی برای مدیرانی شده که بتوانند به پست های بالاتر دست پیدا کنند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
 1. مهدی -ب   نوامبر 21, 2017  

  سال ها بیشتر بودجه استان در شاهرود به باد رفت !!!!!!!!!! نوع خدمت به مردم ادارات کل مستقر در شاهرود را نسبت به ادارات کل در مرکز استان با هم قابل قیاس نیست مثال تکراری اون ((( دانشگاه علوم پزشکی سمنــــــــــــــان در بحث آموزشی= = = دانشکده بهداشت آرادان ، دانشکده پیراپزشکی سرخه و … در مقابل علوم پزشکی شاهرود در بحث آموزشی فقط و فقط شاهرود کلیه دانشکده ها را برای خود در اختیار دارد!!!!!!!!!! به شهرهای میامی و تاریخ کهن بسطام و بیارجمند احترام بگذارید ))) وضعیت نامناسب راه های دامغان ، سمنان ، وضعیت نامناسب راه آهن در دامغان ، سمنان و گرمسار ، فرودگاه بدون مسافر در شاهرود و …. نمونه بارز و ساده در عدالت !!! با سایر 3 شهر دیگر استان است ، طبق آمایش سرزمینی بیارجمند مربوط به شهرستان میامی میباشد ، چرا بیارجمند را که در شرقی ترین نقطه استان واقع شده به میامی بازپس نمیدهید ( بودجه منطقه محروم بیارجمند را در شاهرود سالها هزینه کردید و سیر نشدید !!! ) چرا بیارجمند را محروم نگه داشتید ؟؟ مصوبه شهرستان بسطام تاریخی را با کارشکنی و … از تهران باطل کردید !! چرا نسبت به پیشرفت و توسعه شهرهای کوچک اطراف خود در هراس هستید ؟؟ به دامغان و سمنــــــان و گرمسار رحم ندارید اشکال نداره ولی بیارجمند و بسطام تاریخی و میامی بدون بیمارستان را ذره ای ببینید .. نمونه ای از عملکرد ادارات کل در مرکز استان ( اداره کل نوسازی مدارس : بیشترین کمبود کلاس درس در مرکز استان ، اداره کل آب و فاضلاب : بیشترین کمبود آب در مرکز استان و … ) بهتره معنی عدالت را یادبگیرید تا توسعه متوازن در کل استان اتفاق بیافتد.

 2. سمنان همشهری   نوامبر 21, 2017  

  حرف حال را بزنید به بهانه چندین سال پیش هم چیز را ماست مالی وطلبکانه جلوه ندهید .حرف این نماینده کاملآ بر حق است ..چرا نماینده سمنان هم اجازه میدهد تا این حد بیسابقه حق مر کز استان تضییع شود ..

 3. چه با مزه   نوامبر 20, 2017  

  چه با مزه نه ،
  همه دارن از بی عدلتی خصوصا بی عدالتی بودجه ای صخبت میکنن

  نظر دوستان چیه بیایم بودجه استان رو که در بخش های مختلف هزینه شده از ۴۰ سال پیش تا الان بررسی کنیم…
  ما نمیتونیم ولی میتونیم از استانداری بخایم که اینکار رو انجام بده تا جلوی بحث ها و کدورت هایی که بین مردم استان همیشه بوده و به وجود میاد، گرفته بشه…

  البته این شفاف سازی خیلی چیزا رو روشن میکنه که به نفع خیلی ها نیست… الانم با این وضعیت کار برای خیلی ها خوب شده و دارن از همین کدروت ها و بحث ها نون میخورن و راحت پشت میزشون میشینن….

 4. m   نوامبر 20, 2017  

  برخی از مدیران غیربومی را کدام نماینده به استان تحمیل میکنید ( نماینده شهر .. ) ؟؟ به دلیل رسیدگی بیش از حد به یک شهر استان ؟؟ مردم مدیران لایق بومی ( لایق ) را میخواهند ، مدیران لایق بومی استان که بدون هرگونه ترس از نماینده ای خاص پرقدرت و بدون سیاسی کاری برای کل استان سمنــــــــــــــــــــــان خدمت نمایند ، متاسفانه استاندار قبلی سمنان توسط نماینده آمده بود و 3 شهر دیگر استان را فراموش کرده بود.

 5. علی   نوامبر 17, 2017  

  اگر ایشون خیلی نگران بودجه شهرشون هستن برن سراع همسایه شرقی خودشون که با شانتاژ رسانه ای داره حق شهرستان های استان رو میخوره. البته اگه بتونن قبلش شرکت ذغال سنگ البرز شرقی رو به شهرشون بیارن مشکل بودجه شون هم حل میشه

 6. همشهری   نوامبر 17, 2017  

  چه معنی داره که هرسال بیشترین بودجه استان به شاهرود اختصاص داره؟ چرا حق مردم‌ شهرستانهای استان را فقط به شاهرود می دن؟ این مصداق سالها بی عدالتیست.

 7. امیر   نوامبر 17, 2017  

  نماینده سمنان هم باید همانند نماینده دامغان از حق مردم سمنان دفاع کند. چندین سال است که مسئولین استان نسبت به مرکز استان بی مهری می کنند. مسئولین شهرستان سمنان لطفا از خواب بیدار شوند.

 8. محسن   نوامبر 17, 2017  

  از نماینده دامغان سپاسگزاریم. حرف های ایشان حرف دل مردم سمنان هم هست. در مورد توزیع بودجه استان مثل دامغان به سمنان هم اجحاف می شود. پرجمعیت ترین شهر استان یعنی سمنان به لحاظ توزیع بودجه در بین شهرهای استان در رده بسیار پایینی قرار دارد.