15:10:56 - پنجشنبه 16 نوامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ایجاد سه هزار شغل توسط اوقاف در استان سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – مدیرکل اداره اوقاف و امورخیریه استان سمنان گفت: سه هزار و هشتاد شغل در نیمه نخست امسال از سوی نهادهای تجاری،خدماتی ،کشاورزی و صنعتی وابسته به اداره اوقاف در این استان ایجاد شد.

 حجت الاسلام والمسلمین عبدالله واحدی روز پنجشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه افزود: سهمیه استان در سامانه رسد، ایجاد 6 شغل در استان بوده که تا به امروز با فعالیت های عمرانی ،افتتاح واحدهای مختلف و بکارگیری خادمین در مساجد اداره اوقاف این میزان شغل محقق شده است.
وی اظهارداشت: 84 طرح شامل احداث ،مرمت و تعمیردر جوار بقاع متبرکه با هزینه یکصد میلیارد ریالی که حدود پنجاه میلیارد ریال آن توسط خیرین پرداخت شده در دست اجراست.
حجت السلام و المسلمین واحدی ادامه داد: 18 طرح در استان با مساحت 41 هزار و900 متر مربع قابل بهره برداری است.
مدیرکل اداره اوقاف و امورخیریه استان اضافه کرد: امسال 40 مورد وقفی در اداره اوقاف استان ثبت شده که حدود پنج هزار 200 وقوفی که بخشی ازموقوفات متصرفی و بخشی دیگرغیر متصرفی است.
وی با اشاره به کارکرد فرهنگی بقاع متبرکه با توجه به حضور مردم، گفت: در تمامی بقاع متبرکه زیرساخت لازم از نظرعمرانی برای حضور پررنگ تر مردم یکسان نبوده، بنابراین باید طرح جامع آن ها تکمیل شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان با بیان این که در سالهای گذشته ساخت و سازهای مختلفی با روی کار آمدن مجریان جدید در اطراف امامزاده ها صورت می گرفت به منظور جلوگیری از دورریخت بیت المال و نذورات مردم،تصریح کرد: فعالیت های عمرانی طبق طرح کلی تنظیم شده که براساس آن ساخت و سازها نیازهایی مانند مکان شبستان، محل اسکان زائرین، خانه عالم وخادم امامزاده ها را طی سالیان آینده پیش بینی می کند.
حجت الاسلام والمسلمین واحدی طرح جامعه با جابجایی مسئولین قابل تغییر نیست بنابراین سرعت و پیشرفت فعالیت های عمرانی در مساجد افزایش می یابد.
مدیرکل اوقاف با معرفی طرح هرشهید یک موقوفه که برای اولین بار در کشورصورت خواهد گرفت، تصریح کرد: تفاهم نامه ای بین اداره اوقاف و بنیاد شهید امضاء خواهد شد که در آن با مشارکت خانواده های معظم شهدا با توجه به اهداف و دغدغه ها، موقوفاتی را با نام هر شهید ایجاد کرد.
در تقویم کشورمان 25 ماه آبان تا چهارم ماه آذر دهه وقف نامگذاری شده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب