خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
17/11/12 12:24
شناسه خبر : 23009

کاغذ بازی های اداری عامل دلسردی بسیاری از فعالان اقتصادی در استان سمنان

سمنان لاین – نماینده مردم شهرستان های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی گفت : اجرای برنامه ششم توسعه و افزایش رونق اقتصادی در استان سمنان نیازمند زیرساخت های سرمایه گذاری در نواحی و شهرک های صنعتی است.   به گزارش سمنان لاین ازایرناغلامرضا کاتب افزود : براساس برنامه ششم توسعه سرمایه گذاری خارجی […] ...

سمنان لاین – نماینده مردم شهرستان های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی گفت : اجرای برنامه ششم توسعه و افزایش رونق اقتصادی در استان سمنان نیازمند زیرساخت های سرمایه گذاری در نواحی و شهرک های صنعتی است.

 

به گزارش سمنان لاین ازایرناغلامرضا کاتب افزود : براساس برنامه ششم توسعه سرمایه گذاری خارجی در کشور از سه میلیارد دلار به 11 میلیارد دلار باید افزایش یابد که برای اجرای این لایحه قانونی تلاش همه دستگاه های اجرایی اجتناب ناپذیر است.
وی اظهارداشت : در شرایط کنونی روند توسعه اقتصادی و افزایش اشتغال در سمنان به کندی پیش می رود که باید با ارایه نظرهای کارشناسی این موانع را از سر راه برداشت.
وی خاطرنشان کرد : یکی از دغدغه های اساسی سرمایه گذاران استان سمنان ، کاغذ بازی های اداری در دستگاه های دولتی است که ادامه این روند بسیاری از فعالان اقتصادی را دلسرد می کند.
نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد : دولت باید برای حضور سرمایه گذار در استان ، زیر ساخت و برنامه های اولیه جذب سرمایه گذاری را انجام دهد اما دربعضی شهرستان های استان، بخش خصوصی با کمبود امکانات زیر ساختی فعالیت می کند.
کاتب اضافه کرد : با برنامه ریزی های منسجم باید کمیته ارزیابی در استانداری سمنان ایجاد شود تا سرمایه گذارانی که مشکل اداری در روند سرمایه گذاری داشتند با حضور در کمیسیون ها، موضوعات آن ها بررسی و مشکلات برطرف شود.
وی تصریح کرد : مسوولان استانی نباید بعد از ارایه تسهیلات بانکی روند نظارت بر واحدهای صنعتی و تولیدی را کاهش دهند و باید با ارایه راه کارهای منسجم و همدلی دولت با بخش خصوصی روند رونق اقتصادی ادامه داشته باشد.
کاتب اضافه کرد : تعطیلی حتی یک واحد صنعتی و تولیدی به مصلحت کشور نیست و باید همکاری های دستگاه های اجرایی برای رفع مشکلات، همدلی بیشتری داشته باشند.