13:22:14 - جمعه 10 نوامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دستگیری 4 شکارچی در استان سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شاهرود از دستگیری دو نفر شکارچی سابقه دار طی گشت و کنترل مامورین سیار حفاظت این شهرستان خبر داد.

علی اکبر قربانلو گفت : با توجه به اطلاع رسانی دوستدارن محیط زیست به منظور حضور شکارچیان در شکارگاه مامورین گروه سیار اداره محیط زیست شهرستان شاهرود به سرپرستی معاون اداره در سه گروه در مسیر شکارچیان کمین زده و دو نفر شکارچی را دستگیر کردند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شاهرود افزود: دو نفر شکارچی سابقه دار اهل و ساکن روستای مومن‌اباد دامغان که قصد حضور در منطقه شکار ممنوع تپال را داشتند دستگیر و پس از بازرسی یک قبضه سلاح گلوله زنی قاچاق و تعدادی فشنگ سلاح مربوطه و دوربین شکاری و کارد و کوله پشتی کشف و ضبط شد.

وی افزود: متهمین از شکارچی‌های سابقه‌دار بوده که چندین بار دستگیر و دارای پرونده هستند و جهت ادامه مراحل قانونی به همراه پرونده تحویل مقامات قضایی شدند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دامغان نیز گفت: در پی کنترل و پایش یگان حفاظت محیط زیست دامغان مستقر در سرمحیط بانی دیباج دو نفر شکارچی غیرمجاز در امیران دشت این منطقه دستگیر شدند.

فرامرز اسفندیاری در این خصوص گفت: مأمورین یگان اداره محیط زیست دامغان حین حفاظت و پایش مناطق دیباج به یک دستگاه موتورسیکلت با دو نفر سرنشین برخورد که با مشاهده محیط بانان قصد فرار داشتند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دامغان افزود: با اقدام به موقع محیط بانان موتورسیکلت  مذکور متوقف و در همین حال یک نفر از سرنشینان با سلاح قصد فرار داشت که با شلیک 6 تیر هوایی یکی از محیط بانان متوقف و دستگیر شد.

وی افزود: از این افراد یک قبضه سلاح گلنگدنی تکلول، سه تیر فشنگ ساچمه زنی، یک عدد افشانه اشک آور، یک دستگاه دوربین چشمی 30×8 ، دو عدد چاقو و دو عدد کوله پشتی و دیگر ادوات مربوطه کشف و ضبط و کشف شد.

وی اضافه کرد: متخلفین بجرم تمرد و تهدید و فحاشی نسبت به مأمورین دولتی حین انجام وظیفه به مراجع قضایی شهرستان جهت سیر مراحل قانونی معرفی شدند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب