13:11:02 - جمعه 10 نوامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ایران برای مقابله با ترامپ اعتماد به نفس دارد
کانال تلگرام سمنان لاین

فایننشال تایمز: ایران برای مقابله با ترامپ اعتماد به نفس دارد
 تشدید تنش‌ها بین ایران و آمریکا، باعث گمانه‌زنی درباره نحوه تنظیم سیاست خارجی تهران در قبال تهدیدات شده، اکنون یک روزنامه انگلیسی ضمن پرداختن به این مسئله، اذعان کرد ایران در مقابل آمریکا اعتماد به نفس دارد.
به گزارشسمنان لاین روزنامه فایننشال تایمز، در یادداشتی با اشاره اعتماد به نفس روزافزون ایران در مواجهه با آمریکا، نوشت: ایران به سرعت در حال مدرنیزه شدن است و علیرغم تلاش‌های دونالد ترامپ برای مهار آن، ایران در حال جذب گنجینه‌ای از سرمایه‌گذاری خارجی است.
بزرگره‌ها، پل‌ها، پل‌های هوایی، راهروهای تهران، با پرچم ایران تزیین شده‌اند. همه جا، پوستر‌های بزرگ و سیاه و سفید که از فنس‌ها معلق شده‌اند را مشاهده می‌کنید.
کشورهای عربی خلیج فارس و آمریکا، ایران را تهدید می‌دانند که تلاش می‌کند یک هلال شیعی تاسیس کند.
در تهران دیدگاه کاملا متفاوتی وجود دارد. ایران و متحدان عربش (سوریه، عراق، کویت، قطر و عمان) معتقدند آن‌ها در حال دفاع از خود در برابر آمریکا و عربستان هستند.
یک مقام ایرانی که نخواست نامش فاش شود در گفت‌وگو با این روزنامه این سوال استفهامی را مطرح کرده که “چرا آمریکا به میلیشیاهای ما در جنگ علیه تروریسم ملحق نمی‌شوند؟ مگر نمی‌گویند که می‌خواهند داعش را از بین ببرند؟”
فایننشال تایمز نوشت: مقامات ایران از ایران‌هراسی سخن می‌گویند که آمریکا و عربستان را فراگرفته است. چندین نظریه توطئه در تهران وجود دارد از جمله اینکه: ترامپ می‌خواهد در ایران سیاست تغییر رژیم را دنبال کند. آمریکا در حال حمایت از استقلال‌طلبی کرد‌ها برای تضعیف نفوذ ایران در عراق و سوریه است. آمریکا می‌خواهد جنگ را دائمی کند و با تشویق سنی‌ها به کشتن شیعیان، جنگ فرقه‌ای را شعله‌ور کند. آمریکا حضور نظامی دائمی در افغانستان می‌خواهد، تا ایران را تهدید کند.
ایرانیان از همه طیف‌های جامعه، افتخار می‌کنند که تنها کشور اسلامی هستند که تلاش فلسطینی‎‌ها برای اعاده وطن‌شان را یک اولویت سیاست خارجی قرار داده است.
طبق ادعای نویسنده، یک دیپلمات غربی در تهران به او گفته “انکار توافق هسته‌ای توسط ترامپ، فقط سپاه را تقویت کرده است.”
علیرغم تنش‌های داخلی، ایرانیان مطمئن هستند که ترامپ قادر نیست مفاد توافق هسته‌ای را تغییر دهد، زیرا اتحادیه اروپا، روسیه و چین جانب ایران را گرفته‌اند و نیز اطمینان دارند که ترامپ نمی‌تواند جریان ورود سرمایه‌گذاری خارجی را متوقف کند. هتل‌های تهران به وضوح مملو از تجار خارجی از همه ملیت‌ها است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب