خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
17/11/08 19:23
شناسه خبر : 22939

برپایی اجتماع عظیم اربعین حسینی در سمنان

فرماندار سمنان از برپایی تجمع بزرگ عزادران اربعین حسینی همزمان با پیاده روی بزرگ اربعین کربلا در سمنان خبر داد. سیدعباس دانایی  اظهار کرد: این آیین باشکوه فردا پنجشنبه سمنانی در جوار حرم مطهر امام زاده یحیی(ع) سمنان برگزار می شود. وی با بیان اینکه این آیین ساعت 9 و 30 دقیقه در سمنان آغاز […] ...

فرماندار سمنان از برپایی تجمع بزرگ عزادران اربعین حسینی همزمان با پیاده روی بزرگ اربعین کربلا در سمنان خبر داد.

سیدعباس دانایی  اظهار کرد: این آیین باشکوه فردا پنجشنبه سمنانی در جوار حرم مطهر امام زاده یحیی(ع) سمنان برگزار می شود.

وی با بیان اینکه این آیین ساعت 9 و 30 دقیقه در سمنان آغاز می شود خاطرنشان کرد: این آیین چند سالی است که باشکوه خاصی با حضور دستجات مختلف عزاداری در مرکز استا برگزار می شود.

فرماندار سمنان ضمن دعوت از عموم مردم برای حضور در این آیین باشکوه تصریح کرد: حضور در این مجلس عزای بزرگ فرصت خوبی است برای آن دسته از دوستداران اهل بیت(س) که امسال امکان حضور در راهپیمایی بزرگ اربعین در کربلا ، نجف و بین الحرمین را پیدا نکردند.

دانایی با بیان اینکه اربعین امروز به نمودی از وحدت مسلمانان تبدیل شده افزود: راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی نمودی از جاودانگی سیدالشهدا(ع) و ارادت و شیفتگی اقشار مختلف مردم به راه سرخ و حق طلبانه این همام همام است.

به گزارش ایسنا هر ساله آیین های مشابهی همزمان با اربعین در استان سمنان برگزار می شود که اجتماع بزرگ اربعین در شاهرود، آیین عزای اربعین در لاسجرد که با حضور اقشار مختلف مردم شهرستان سرخه و روستای اطراف در امامزادگان این روستا برگزار می شودف آیین سوگواری شب اربعین اباعبدالله الحسین (ع) در حسینیه اعظم حضرت ابوالفضل( ع ) دامغان، اجتماع اربعین در مهدیشهر، گرمسار و…از جمله این آیین ها است.