خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
17/11/07 12:00
شناسه خبر : 22903

اجرای شناسنامه جامع فرهنگی دانش آموزان استان سمنان

سمنان لاین – مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان گفت: برای نخستین بار در کشور، طرح تهیه شناسنامه جامع فرهنگی و اجتماعی دانش آموزان در سمنان در دستور کار قرار دارد.   امیر بینایی افزود: با توجه به اجرای طرح محله‌محور کاهش آسیب‌های اجتماعی در 15 منطقه از استان سمنان، در گام […] ...

سمنان لاین – مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان گفت: برای نخستین بار در کشور، طرح تهیه شناسنامه جامع فرهنگی و اجتماعی دانش آموزان در سمنان در دستور کار قرار دارد.

 

امیر بینایی افزود: با توجه به اجرای طرح محله‌محور کاهش آسیب‌های اجتماعی در 15 منطقه از استان سمنان، در گام اول اجرای طرح تهیه شناسنامه جامع فرهنگی و اجتماعی دانش آموزان برای 10 هزار دانش آموز ساکن در محدوده اجرای طرح محله‌محور سمنان، شناسنامه جامع صادر خواهد شد .
مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان با اشاره به ابتکار این دفتر در اجرای طرح شناسنامه جامع فرهنگی و اجتماعی دانش آموز برای نخستین بار در کشور با مشارکت اداره کل آموزش و پرورش استان و همکاری ‌سایر دستگاه‌های مرتبط، ادامه داد: در این قالب، برای هر یک از دانش آموزان ساکن در محدوده اجرای طرح محله محور، شناسنامه ای با قابلیت رصد و ثبت اطلاعات در پنج حوزه علمی و آموزشی، بهداشت و سلامت، مهارت و حرفه‌آموزی، خانواده و اطرافیان و معنویت و اخلاق تهیه خواهد شد .
بینایی خاطرنشان کرد: به‌منظور پایش دقیق اطلاعات ثبت شده در شناسنامه و هدایت مطلوب دانش آموزان ، از وجود جامعه‌شناسان و روانشناسان باتجربه کشور و استان سمنان در اجرای این طرح استفاده می‌شود و سعی خواهیم کرد تا با همکاری دستگاه‌هایی نظیر بهداشت و درمان ، کمیته امداد و دیگر دستگاه‌های حمایتی و خدماتی، ضمن شناسایی توانمندی‌ها و قابلیت‌های دانش‌آموزان، آنان را در مسیر درست پیشرفت و موفقیت یاری کنیم.
مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان گفت : در مراحل آغاز اجرای این طرح که از آینده‌ای نزدیک عملیاتی می‌شود، با کمک آموزش و پرورش اطلاعات اولیه احصاء و سپس با استفاده از اقدامات کارشناسی و تخصصی، اطلاعات مورد نیاز در ابعاد پنج گانه استخراج و در شناسنامه جامع فرهنگی و اجتماعی دانش آموزان ثبت می‌شود.
وی بیان کرد: پس از درج تمام اطلاعات مورد نیاز و تحلیل داده ها توسط کارشناسان ، با ارجاع موارد خاص به مراکز حمایتی و خدماتی و همچنین آموزشی و فرهنگی اقدامات تکمیلی ادامه خواهد یافت .
بینایی گفت : مقرر شده است تا در صورت نیاز و موافقت اشخاص اجرای این طرح ، حتی تا پس از پایان دوران تحصیل و پس از آن نیز ادامه یابد.
طرح رصد آسیب‌های اجتماعی محله محور در استان سمنان که در شورای فرهنگ عمومی کشور مطرح و مصوب شده است، واکاوی آسیب‌های اجتماعی هر محله در قالب های کالبدی، فرهنگی ،اجتماعی و اقتصادی را دنبال می کند.