12:00:48 - سه شنبه 7 نوامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برای اولین بار در کشور؛
اجرای شناسنامه جامع فرهنگی دانش آموزان استان سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان گفت: برای نخستین بار در کشور، طرح تهیه شناسنامه جامع فرهنگی و اجتماعی دانش آموزان در سمنان در دستور کار قرار دارد.

 

امیر بینایی افزود: با توجه به اجرای طرح محله‌محور کاهش آسیب‌های اجتماعی در 15 منطقه از استان سمنان، در گام اول اجرای طرح تهیه شناسنامه جامع فرهنگی و اجتماعی دانش آموزان برای 10 هزار دانش آموز ساکن در محدوده اجرای طرح محله‌محور سمنان، شناسنامه جامع صادر خواهد شد .
مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان با اشاره به ابتکار این دفتر در اجرای طرح شناسنامه جامع فرهنگی و اجتماعی دانش آموز برای نخستین بار در کشور با مشارکت اداره کل آموزش و پرورش استان و همکاری ‌سایر دستگاه‌های مرتبط، ادامه داد: در این قالب، برای هر یک از دانش آموزان ساکن در محدوده اجرای طرح محله محور، شناسنامه ای با قابلیت رصد و ثبت اطلاعات در پنج حوزه علمی و آموزشی، بهداشت و سلامت، مهارت و حرفه‌آموزی، خانواده و اطرافیان و معنویت و اخلاق تهیه خواهد شد .
بینایی خاطرنشان کرد: به‌منظور پایش دقیق اطلاعات ثبت شده در شناسنامه و هدایت مطلوب دانش آموزان ، از وجود جامعه‌شناسان و روانشناسان باتجربه کشور و استان سمنان در اجرای این طرح استفاده می‌شود و سعی خواهیم کرد تا با همکاری دستگاه‌هایی نظیر بهداشت و درمان ، کمیته امداد و دیگر دستگاه‌های حمایتی و خدماتی، ضمن شناسایی توانمندی‌ها و قابلیت‌های دانش‌آموزان، آنان را در مسیر درست پیشرفت و موفقیت یاری کنیم.
مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان گفت : در مراحل آغاز اجرای این طرح که از آینده‌ای نزدیک عملیاتی می‌شود، با کمک آموزش و پرورش اطلاعات اولیه احصاء و سپس با استفاده از اقدامات کارشناسی و تخصصی، اطلاعات مورد نیاز در ابعاد پنج گانه استخراج و در شناسنامه جامع فرهنگی و اجتماعی دانش آموزان ثبت می‌شود.
وی بیان کرد: پس از درج تمام اطلاعات مورد نیاز و تحلیل داده ها توسط کارشناسان ، با ارجاع موارد خاص به مراکز حمایتی و خدماتی و همچنین آموزشی و فرهنگی اقدامات تکمیلی ادامه خواهد یافت .
بینایی گفت : مقرر شده است تا در صورت نیاز و موافقت اشخاص اجرای این طرح ، حتی تا پس از پایان دوران تحصیل و پس از آن نیز ادامه یابد.
طرح رصد آسیب‌های اجتماعی محله محور در استان سمنان که در شورای فرهنگ عمومی کشور مطرح و مصوب شده است، واکاوی آسیب‌های اجتماعی هر محله در قالب های کالبدی، فرهنگی ،اجتماعی و اقتصادی را دنبال می کند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب