18:06:47 - دوشنبه 6 نوامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
در انتظار تأمین اعتبار؛
تکمیل «نما یشگاه دایمی صنایع دستی سمنان»
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری سمنان گفت : تکمیل نمایشگاه دایمی و مرکز آفرینش های هنری صنایع دستی سمنان برای ساماندهی عرضه فروش محصولات هنرمندان به 10 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

حسین خواجه بیدختی افزود : هدف از ساخت نمایشگاه صنایع دستی در سمنان توجه به بازار فروش این محصولات است که تاکنون برای راه اندازی آن 2 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار تخصیص یافته است.
وی با تاکید بر این که برای افزایش رونق کسب و کار در حوزه صنایع دستی به احداث این نمایشگاه ها باید توجه شود، اظهارداشت : این طرح مهم اشتغال آفرین تاکنون با 80 درصد پیشرفت فیزیکی در چهار هزار مترمربع زیربنا در حال ساخت است و برای تکمیل این طرح مهم استانی باید سایر دستگاه های اجرایی همکاری بیشتری با این اداره کل داشته باشند.
خواجه بیدختی ادامه داد : این طرح در راستای برنامه های اقتصادی مقاومتی در حال راه اندازی است و زمین ساخت آن تحت تملک دولت بوده که به این اداره کل واگذار شده است.
وی اضافه کرد : هنرمندانی خوش ذوقی برای ارایه صنایع دستی در استان سمنان فعالیت می کنند که باید با برنامه ریزی های دقیق و حمایت های همه جانبه از افول این آثار هنری در بین اقشار مردم استان جلوگیری کرد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان تصریح کرد : ظرفیت صنایع دستی در استان منحصربه فرد است و مزیت های استان در تولید زیراندازها، نساجی سنتی و سفال و سرامیک در کشور صاحب سبک است.
سفال و سرامیک، گلیم، جاجیم، نازک‌کاری چوب، روزدوزی‌های سنتی، سنگ‌های نیمه قیمتی، قلمکار، نمد و سراجی سنتی از جمله صنایع دستی بومی استان سمنان است.
چهار هزار و 500 هنرمند در 52 رشته صنایع دستی در استان فعالیت دارند.
تقویت زیرساخت های اقامتی حوزه گردشگری و شعار تبدیل سمنان از معبر به مقصد گردشگری از اهداف استان سمنان برای تقویت و توسعه گردشگری و افزایش اشتغال در این بخش است.
استان سمنان دارای بیش از یک هزار و 147 اثر تاریخی شناسایی شده است و تا کنون 718 اثر تاریخی، طبیعی و معنوی این استان به ثبت ملی رسیده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. ناشناس   نوامبر 6, 2017  

    سپاس فراوان بابت توجه به قطب گردشگری استان و تقویت زیرساخت های مورد نیاز آن