22:15:41 - یکشنبه 5 نوامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
گروه شیطانی « سلطان » در استان سمنان متلاشی شد
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – گروه منتشر کننده فیلم های اخلاقی در فضای مجازی با عنوان “سلطان” در استان سمنان متلاشی شد .
رئیس پلیس فتای استان سمنان با اعلام این خبر گفت : این گروه در یکی از شبکه‌های اجتماعی پیام رسان فعالیت می‌کردو فعالیت اصلی آن انتشار فیلم‌های غیراخلاقی بوده است.
سرهنگ صادقی افزود: این گروه در رصد و پایش هوشمند و هدفمند فضای مجازی، کشف شد و با توجه به حساسیت موضوع و پنهان بودن هویت مدیران این پروفایل، تیم ویژه‌ای برای رسیدگی در پلیس فتا تشکیل شد .
به گفته وی ، متهمان با ترفندهای خاص و با مخفی نگه داشتن هویت‌های واقعی خود ، عمل مجرمانه را انجام می داند ولی با اقدامات تخصصی پلیس فتا ، هویت‌های واقعی متهمان شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر شدند.
بر اساس ماده742 بخش تعزیرات قانون مجازات اسلامی (قانون جرایم رایانه ای) هرکس به وسیله سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی یا حامل‌های داده محتویات مستهجن را منتشر، توزیع یا معامله کند یا به قصد تجارت یا افساد تولید یا ذخیره یا نگهداری کند، به حبس از 91 روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج میلیون تا 40 میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.
کاربران فضای مجازی در صورت مواجهه با موارد مشکوک از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند .

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب