14:18:23 - شنبه 4 نوامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پیش بینی برگزاری 80 مسابقه و اردوی ملی و بین‌المللی سال 96 در سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین- مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان گفت: بر اساس برنامه ریزی‌ها، تعداد مسابقات و اردوهای تیم‌های ملی و بین‌المللی در این استان، امسال از 80 رویداد فراتر رود.

به گزارش سمنان لاین فرزاد فتاحی در گفت و گو با ایرنا افزود: سال گذشته با تلاش هیات های ورزشی و ورزشکاران و کارکنان حوزه ورزش و جوانان استان سمنان، 84 مسابقه و اردوی تیم های ملی در این استان برگزار شد و در سال 96 تعداد این رویدادها تاکنون به حدود 50 مورد رسیده است.
وی با اشاره به برنامه ریزی در طول سال های گذشته برای دریافت میزبانی مسابقات و اردوهای تیم های ملی رشته های ورزشی در استان، گفت: بر همین روال، سال به سال تعداد این رویدادها بیشترشده و سمنان در بین استان های کشور در این شاخص به جایگاه خوبی رسیده است.
مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان با تاکید بر اینکه میزبانی و اثرات میزبانی تنها به رشته فوتبال ختم نمی شود و باید برای تمام رشته های ورزشی با تامین زیرساخت مناسب در استان تلاش شود، ادامه داد: استان سمنان در خیلی از رشته‌های ورزشی دارای ورزشکار در سطح ملی است و حضور تیم ها و ورزشکارانی از ووشو، فوتسال، فوتبال ساحلی، رشته های رزمی و تیراندازی، در سطح ملی با دریافت مدال های رنگارنگ، نشاندهنده لزوم توجه به تمام رشته ها در این استان است.
فتاحی، برگزاری مسابقات ملی و بین المللی را فرصتی برای تکمیل زیرساخت های ورزشی به عنوان سرمایه ای برای استان دانست و گفت: افزایش اعتماد به نفس ورزشکاران استان در برابر تیم ها و ورزشکاران صاحب‌نام در مسابقات داخل استان، یکی دیگر از دستاوردهای مهم در برگزاری مسابقات ملی و بین‌المللی برای سمنان خواهد بود.
وی، به هدفگذاری دولت تدبیر و امید برای افزایش نشاط اجتماعی از طریق ورزش به ویژه برای جوانان اشاره و خاطرنشان کرد: در کنار نشاط، ورزش می تواند یکی از بسترهای توسعه استان سمنان باشد، مطرح شدن نام استان در کشور از طریق ورزشکاران برای جذب سرمایه گذار و حامی مالی، با توجه به قرارگرفتن سمنان در چهارراه شمالی- جنوبی و شرقی- غربی، می تواند یکی از ظرفیت های توسعه برای سمنان باشد.
وی با تاکید بر لزوم جذب حامی مالی برای ورزش استان سمنان گفت: رسانه ها باید به این منظور موفقیت های ورزشی ورزشکاران استان را برجسته کنند و با معرفی ظرفیت استان در این حوزه، سرمایه‌گذاران را برای حمایت ورزشی از تیم‌ها دعوت و تشویق کنند و همچنین برای انعکاس موفقیت های تیم های فعلی حاضر در لیگ های کشوری نیز رسانه‌ها وظیفه سنگینی برای حمایت از ورزش استان سمنان بر عهده دارند.
به گزارش سمنان لاین  ورزش استان سمنان اکنون 50 طرح نیمه‌تمام دارد که 23 طرح از این تعداد در حال ساخت است و پیش‌بینی شده است تمام این طرح ها تا پایان سال 1397 تکمیل شود.
از استان سمنان تیم هایی از رشته های هاکی، دارت، تیراندازی، ووشو ،بدمینتون، اسکیت و فوتبال ساحلی در لیگ برتر کشور، تیم هایی از والیبال، دارت، دوچرخه‌سواری و تیراندازی در لیگ دسته یک کشور و تیم هایی از رشته های فوتبال و 2 تیم از فوتسال در لیگ دسته 2 کشور حضور دارند، استان سمنان 37 هزار و 400 ورزشکار سازمان یافته دارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب