11:08:57 - شنبه 4 نوامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
انتقال آب سد نمرود به گرمسار در گرو « ۳۰۰ میلیاردتومان» اعتبار
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان سمنان گفت : کمبود اعتبار و نبود منابع مالی مشخص مانع اصلی در اجرای انتقال آب سد نمرود به شهرستان گرمسار است.

به گزارش سمنان لاین محمد طاهری افزود : آب و برق 2 زیرساخت مهم و ارزشمند برای اجرای طرح های اقتصادی و صنعتی است اما با وجود بیش از 50 درصد واحد تولیدی استان سمنان در گرمسار، این شهرستان از نبود منابع آبی پایدار رنج می برد.
وی اظهارداشت : انتقال آب سد نمرود به گرمسار نیاز آبی در بخش های مختلف صنعت،آشامیدنی و کشاورزی را برطرف می کند اما به دلیل نبود منابع مالی اجرای این طرح مهم به کندی پیش می رود.
وی اضافه کرد : بیش از سه هزار میلیارد ریال برای اجرای این طرح مهم ملی، اعتبار نیاز است اما وزارت نیرو با وجود تصویب انتقال آب از سد نمرود به گرمسار تاکنون منابع مالی مشخصی را معین نکرده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان سمنان ادامه داد : حفر چاه های زیر زمینی همواره به عنوان منابع تولید آبی غیر پایدار محسوب می شود و نمی توان با حفر چندحلقه چاه امنیت تولید و صنعت پایدار را در شهرستان گرمسار تضمین کرد.
به گزارش سمنان لاین طاهری تصریح کرد : از مشکلات عدیده ای که در اجرا و انتقال آب از سد نمرود به گرمسار وجود دارد جابه جایی روستای سله بن در استان تهران است که باید در وهله اول خرید یا ساخت مسکن برای این افراد از سوی وزارت نیرو انجام شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب