10:19:07 - پنجشنبه 2 نوامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برگزاری كارگاه آموزشي پدافند سايبري در دانشگاه سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

همزمان با هفته پدافند غیر عامل ، كارگاه آموزشي تخصصي “پدافند سايبري” به همت مركز تخصصي آپا دانشگاه سمنان و با حضور مديران و كارشناسان فناوري اطلاعات استان در تالار دانش این دانشگاه برگزارشد .
به گزارش سمنان لاین به نقل از روابط عمومی دانشگاه سمنان ، مدیر کل پدافند غیرعامل استان در این کارگاه با بیان اینکه با رشد علم و تکنولوژی شکل تهدیدات هم تغییر کرده است گفت : پدافند غیر عامل با رشته های تخصصی خود کاهش خسارات و استمرار خدمات رسانی در شرایط بحران و خطر را فراهم می نماید .
ایرج کارخایی بر همکاری دانشگاه برای بروز رسانی اطلاعات پدافند غیر عامل در بخشهای آموزش و پژوهش تاکید کرد و افزود : بزرگترین حملات سال 2017 حملات سایبری است که چندی پیش هم بخشی از سیستمهای رایانه ای دنیا و حتی کشورمان را تحت تاثیر قرار داد که خوشبختانه با تلاش و هوشیاری بخش پدافند غیر عامل و مرکز آپا دانشگاه سمنان خللی در استان وارد نشد .
کارخایی با اعلام حمایت از فعالیتهای علمی و پایان نامه های مختلف دانشگاهیان در حوزه پدافند غیر عامل اظهار داشت : فناوری و دانش های حوزه فناوری برای مقابله با تهدیدات دشمن و ضربه زدن به زیر ساختهای کشور بسیار مهم است .
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان هم با اشاره به عضویت 45 میلیون ایرانی در شبکه تلگرام گفت : استفاده از این شبکه اجتماعی مجازی در صورت رعایت نکردن امنیت باعث سرقت اطلاعات شخصی افراد خواهد شد .
مسعود میر رضایی امنیت شبکه های اجتماعی را از جمله فعالیتهای حوزه پدافند سایبری برشمرد و افزود : تامین امنیت دستگاههای اجرایی و اطلاعات آنها از دیگر موارد مورد توجه است و برای اولین بار در استان از آنتی ویروس بومی برای امنیت اطلاعات دستگاههای اجرایی مطرح استفاده شده است .
دکتر افصحی رئیس مرکز تخصصی آپا دانشگاه سمنان هم در این کارگاه درباره نحوه ارزیابی امنیتی سازمانها توسط این مرکز به سخنرانی تخصصی پرداخت .
دکتر سعدالدین رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان هم ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان در این کارگاه آموزشی به فعالیتهای دانشگاه سمنان ، پارک علم و فناوری این دانشگاه در حوزه دانش بنیان و IT اشاره کرد .
مولفه های مهم در تامین امنیت فضای سایبری ، راه اندازی امن voip ، حملات و امن سازی آن و امنیت کاربری (بررسی حملات 2017 و حمله به wpa2 و حملات مربوط به office ) از محورهای این کارگاه آموزشی تخصصی است .

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب