14:55:48 - دوشنبه 30 اکتبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کشف 45 سهره و لاشه 3 کل و قوچ در استان سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شاهرود از کشف 45 عدد سهره و سه لاشه قوچ و کل از شکارچیان و صیادان غیرمجاز در شهرستان شاهرود خبر داد.

به گزارش سمنان لاین ازایسنا علی‌اکبرقربانلو با اعلام این خبر اظهار کرد: این کشفیات در جریان کنترل راه‌های ورودی به زیستگاه‌ها و گشت محیط‌بانان این شهرستان به دست آمده است.

وی با بیان اینکه این اقدامات روز گذشته در سه عملیات جداگانه صورت گرفته افزود: ماموران حفاظت محیط زیست شاهرود در یک عملیات، دو شکارچی غیرمجاز که ۴۵ قطعه پرنده “سهرِه” را با استفاده از تور و ادوات صید، زنده‌گیری کرده بودند دستگیر کردند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شاهرود همچنین از کشف یک سلاح غیرمجاز در عملیاتی دیگر خبرداد و گفت: محیط بانان در این عملیات یک قبضه سلاح غیرمجاز تک‌لول به همراه ۹ عدد فشنگ غیرمجاز چهار پاره کشف و ضبط کردند.

وی از متواری شدن شکارچی متخلف خبر داد و اضافه کرد: متاسفانه این شکارچی متخلف با استفاده از موقعیت منطقه فرار کرد البته تلاش برای شناسایی و دستگیری وی ادامه دارد.
قربانلو از کشف سه لاشه شکار خبر داد و خاطرنشان کرد: در عملیاتی دیگر هم سه لاشه قوچ، میش و بره به همراه یک موتورسیکلت متخلفان در منطقه مجن کشف و ضبط شد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شاهرود ،گفت: متاسفانه متخلفان با مشاهده محیط بانان با موتورسیکلت به کوچه باغ‌های مجن فرار کردند که به‌خاطر سرعت زیاد موتور آنها واژگون شد و متواری شدند.

وی از شناسایی این شکارچیان خبر داد و تصریح کرد: با توجه به شناسایی این شکارچیان از سوی محیط‌بانان، متخلفان به زودی دستگیر و به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب