13:27:13 - یکشنبه 29 اکتبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ضربات سهمگین «جاشوآ» بر پیکر تاکام در ۱۰ راند
کانال تلگرام سمنان لاین

آنتونی جاشوا، مدافع عنوان قهرمانی سنگین وزن جهان از منظر دو نهاد متعبر این ورزش، یعنی “آی‌بی‌اف” و “دبلیو‌بی‌اف” است.
مسابقه حساس مشت زنی میان آنتونی جاشوا، ستاره بریتانیایی بوکس و حریف کامرونی-فرانسوی‌اش، کارلوس تاکام در شهر کاردیف، پایتخت ولز برگزار شد و پس از ۱۰ راند نفس‌گیر و در حالی که اکثر تماشاگران شجاعت تاکام و مقاومت او تا آخرین لحظه را تحسین کردن، این آنتونی جاشوا از بریتانیا بود که پیروز قاطع مسابقه شد.

رقابت سخت این دو ورزشکار باعث آسیب دیدگی هر دو آنها هم شد به طوری که در پایان مسابقه هر دو ابروی تاکام شکافته شده بود و جاشوا هم پس از آن که دو بوکسور در راند دوم سرشاخ شدند، خونریزی کرد.

داور مسابقه در حالی در راند دهم مسابقه را با پیروزی جاشوا پایان داد که در میان تماشاگران اختلاف نظر وجود داشت؛ در حالی که بعضی می گفتند داور نباید از بیم آسیب دیدگی تاکام، شانس ادامه مسابقه را از او می گرفت، مفسران دیگر می گویند کار داور سنجیده بود که پیش از آسیب دیدگی جدی تاکام به رقابت پایان داد هر چند بوکسور کامرونی-فرانسوی همین الان هم کبودی های زیادی بر صورتش نقش بسته است.

آنتونی جاشوا، مدافع عنوان قهرمانی سنگین وزن جهان از منظر دو نهاد متعبر این ورزش، یعنی “آی‌بی‌اف” و “دبلیو‌بی‌اف” است و شنبه شب بعد از پیروزی تاریخی‌ ماه آوریل گذشته مقابل ولادیمیر کلیچکو در ورزشگاه ومبلی، وارد رینگ می‌شد تا یک بار دیگر از کمربند‌های قهرمانی‌اش دفاع کند.

پیروزی در این مسابقه برای جاشوا می‌توانست مقدمه‌ای برای به چالش کشیدن دیوتنی وایلدر، قهرمان “دابلیو‌ بی‌ سی” و جوزف پارکر، قهرمان “دابلیو‌ بی او” باشد. مبارز‌اتی که پیروزی در آن‌ها او را به اولین بوکسور تاریخ تبدیل خواهد کرد که قهرمانی هر چهار سازمان معتبر بوکس جهان را در اختیار دارد.

راضی کردن هر ۴ سازمان بوکس برای برگزاری این مسابقات به نظر کار آسانی نیست، جاشوا اما می‌گوید که از عهده این کار برخواهد آمد: “ما راهی پیدا خواهیم کرد که این اتفاق بیافتد. مثل الماسی است که در گل و لای پیدایش کنی، مثل یک گنج، مثل تلاش برای یافتن کوزه پر از طلایی که گفته می‌شود در انتهای رنگین کمان وجود دارد. اگر موفق شویم، خودم را برایش آماده خواهم کرد، اگر نه، آخر دنیا نخواهد بود و این رکورد انتظار یک نفر دیگر را خواهد کشید.”

جاشوا در آخرین نشست خبری‌‌اش پیش از مبارزه با تاکام گفته بود دیگر نمی‌خواهد به مبارزه با کلیچکو در ومبلی فکر کند: “ذهنیت یک بوکسور باید این‌طور باشد که مبارزه قبلی‌اش را فراموش کند و تمرکزش را روی فرصت‌های بعدی بگذارد. اگر خیلی درگیر پیروزی‌های قبلی باشم، برای تلاش کردن انگیزه‌ای نخواهم داشت. نمی‌شود که این مبارزه را ببازم و بگویم من آخرین بار یک برد عالی داشته‌ام. هیچ‌کس این را نخواهد پذیرفت.”

از اول قرار نبود کارلوس تاکام با جاشوا مبارزه کند. بوکسور ۳۶ ساله تنها ۱۲ روز پیش از مبارزه و در پی مصدومیت کوبرات پولف بلغاری، برای این مسابقه انتخاب شد.

او که در المپیک ۲۰۰۴ آتن عضو تیم بوکس کامرون بود، در ۳۹ مبارزه تنها ۳ بار شکست خورده و این طور که پیداست تهاجمی‎تر از پولف هم عمل می‌کند. راب مک‌کراکن، مربی جاشوا که به نظر می‌رسد از تغییر حریف مبارزه خوشحال نیست، تاکام را رقیبی ” پر‌انرژی و خطرناک” می‌داند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب