13:27:54 - یکشنبه 29 اکتبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حمله به زن همسایه در پوشش مامور آب
کانال تلگرام سمنان لاین

 حمله به زن همسایه در پوشش مامور آب
رییس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری مردی خبر داد با همدستی همکارش اقدام به سرقت به عنف طلاهای همسایه دیوار به دیوارشان در پوشش مامور اداره آب کرده بود.
در ساعت 8:30 روز بیستم شهریورماه وقوع یک فقره سرقت منزل در روستای ابراهیم آباد به کلانتری 176 فشافویه اعلام شد که با حضور مأموران در محل و انجام بررسی های اولیه مشخص شد دو سارق در پوشش مأمور اداره آب به در منزل یکی از اهالی روستا مراجعه و در ادامه با ضرب و شتم شدید خانم جوان 25 ساله که به همراه دو فرزند 2 و 3 ساله اش در خانه حضور داشته، اقدام به سرقت طلاجات وی کرده و از محل متواری شده‌اند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع “سرقت به عنف و منزل” و به دستور رئیس حوزه قضایی دادگاه بخش فشافویه، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و شاکیه با حضور در پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت:  شوهر م هر روز ساعت هفت برای رفتن به محل کارش از خانه خارج می شود و امروز نیز طبق روال همیشگی در همین ساعت از خانه خارج شد؛ حدودا ساعت 07:45 بود که زنگ خانه به صدا درآمد ! تعجب کردم که چه کسی در این موقع به خانه ام آمده است.

آیفون را جواب دادم ؛ شخصی خودش را مأمور اداره آب و فاضلاب معرفی کرد و مدعی شد که برای نوشتن کنتور آب آمده است؛ در خانه را باز کرده و خودم نیز به سمت حیاط خانه رفتم اما ناگهان دو نفر، در حالیکه یک نفر از آنها صورتش را پوشانده بود را در مقابل خود مشاهده کردم؛ قصد فریاد کشیدن داشتم که آنها مرا به سرعت به داخل خانه برده و در آنجا شروع به کتک زدن من کردند؛ آنها رحم نداشتند، با میله جارو برقی آنقدر مرا مورد ضرب و شتم قرار دادند که دیگر قدرتی برایم نمانده بود؛ پس ازآن تهدید کردند که اگر مجددا درخواست کمک کنم، فرزندانم را خواهند کشت و من از ترس جان فرزندانم سکوت کردم؛ آنها پس از قیچی کردن طلاجات داخل دستانم و همچنین سرقت طلاجات داخل خانه، دست و پا و دهانم را با طناب بسته و به سرعت خارج شدند ؛ با تلاش فراوان ودر حالیکه دیگر جانی برایم باقی نمانده بود توانستم طناب ها را باز کرده و از اهالی محل درخواست کمک کنم”.
کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی با حضور در محل سرقت به تحقیقات میدانی پرداخته ، با توجه به شیوه و شگرد سرقت اطمینان پیدا کردند که سارقین با شناسایی دقیق شاکیه و داشتن اطلاعات کامل از نحوه تردد و حضور همسرش اقدام به انجام سرقت خود کردند.
در ادامه رسیدگی به پرونده و با انجام تحقیقات از اهالی روستا ، کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی اطلاع پیدا کردند که یکی از همسایگان شاکیه به نام محمد (30 ساله) صبح روز سرقت در پشت بام خانه اش که مشرف به خانه شاکیه نیز است، حضور داشته است.
محمد شناسایی و تحقیقات نامحسوس پیرامون وی آغاز شد؛ با انجام اقدامات پلیسی، کارآگاهان موفق به شناسایی یکی از دوستان محمد بنام اسماعیل (19 ساله) شدند که سوابقش نشان داد پیش از این به اتهام سرقت دستگیر و روانه زندان شده و در حال حاضر به همراه محمد در یک کارگاه تولید مواد اولیه لاستیک سازی، به عنوان کارگر ساده مشغول بکار هستند.
با شناسایی تصویر اسماعیل از سوی شاکیه به عنوان یکی از سارقین ، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که اسماعیل با همدستی محمد  همسایه  دیوار به دیوار شاکیه) اقدام به طراحی و انجام سرقت نموده و به احتمال بسیار زیاد، سارقی که در زمان سرقت اقدام به پوشاندن کامل صورتش نموده نیز همان محمد است.
با تجمیع اطلاعات، کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در ساعت چهار بامداد مورخه روز پنجم آبان و در دو عملیات جداگانه در منطقه حسن آباد و روستای ابراهیم آباد اقدام به دستگیری اسماعیل و محمد کردند.

“محمد” و “اسماعیل” پس از انتقال به پایگاه نهم پلیس آگاهی صراحتا به طراحی سرقت و انجام سرقت اعتراف کردند ؛ محمد در اعترافاتش به کارآگاهان گفت : در محل سکونت ما ، دو خانواده هستند که وضعیت اقتصادی آنها نسبت به دیگر اهالی بهتر است؛ یکی از آنها شاکیه و همسرش است و دیگری به فاصله چند خانه دورتر از ما زندگی می کند؛ با توجه به اطلاعات دقیقی که از هر دو خانواده داشتیم، اطلاع داشتم که شاکیه غالبا در خانه بهمراه دو فرزند خردسالش تنها حضور دارد و شوهرش صبح های زود برای رفتن به محل کارش از خانه خارج می شود؛ پیشنهاد سرقت طلاجات شاکیه را با اسماعیل که با هم در یک کارگاه مشغول بکار هستیم مطرح کرده و عنوان داشتم که حداقل 20 میلیون تومان طلاجات در خانه شاکیه وجود دارد و واقعا هم وجود داشت چون من بارها شاکیه را با طلاجات داخل دستانش دیده بودم؛ اسماعیل قبول کرد تا سرقت را انجام دهیم و طراحی سرقت توسط اسماعیل انجام شد”.

محمد در ادامه اعترافاتش به کارآگاهان گفت : “صبح روز سرقت من به پشت بام خانه رفتم تا اطمینان پیدا کنم همسر شاکیه از خانه خارج می شود ؛ پس از رفتن همسر شاکیه، بهمراه اسماعیل به در خانه شاکیه رفتیم ؛ اسماعیل زنگ خانه را زد و … “.
براساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه حسین زارع، رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: در ادامه تحقیقات متهمان اعتراف کردند که طلاجات مسروقه را به قیمت 10 میلیون تومان به خریدار اموال مسروقه در منطقه شهرری فروخته اند که خریدار اموال مسروقه نیز در شهرری شناسایی، دستگیر و قسمتی از طلاجات مسروقه از وی کشف شد.

رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ اضافه‌کرد: با توجه به شیوه و شگرد متهمان در جعل عناوین مأموران ادارات خدماتی و احتمال وقوع سرقت های مشابه از سوی آنان، متهمان برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پایگاه نهم پلیس آگاهی قرار گرفته و دستور انتشار تصاویر آنها نیز با قرار دادن یک نوار باریک بر روی چشمان آنها از سوی مقام محترم قضایی صادر شده است.

وی از کلیه شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد سرقت قرار گرفته یا موفق به شناسایی تصاویر متهمین شده‌اند خواست تا برای پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در شهرری – خیابان آستانه مراجعه کنند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب