13:35:31 - شنبه 28 اکتبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
چاشنی توسعه استان سمنان از نگاه نماینده سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین -نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی با بیان این که مسائل زیست محیطی و کارشناسی انتقال آب خزر به سمنان انجام شده است ، گفت : در اجرای این طرح اگر نگرانی های اجتماعی و سیاسی در میان نباشد، محقق خواهد شد.

به گزارش سمنان لاین دکتراحمد همتی  در گفت و گو با ایرنا افزود : چاشنی توسعه استان سمنان در بخش صنعت و گردشگری تامین و انتقال آب دریای خزر به این استان است.
وی اظهارداشت : علاوه بر صرفه جویی و تامین آب استان از سایر منابع انتقال آب دریای خزر به دلیل این که کشورهای حوزه خزری از آن بهره می‌برند و ایران هم باید سهم خود را استفاده کند، باید در دستور کار قرار گیرد.
وی با اشاره به این که مقدار حجم آب انتقالی از دریای خزر به استان سمنان نسبت به حجم این دریا بسیار ناچیز است ، خاطرنشان کرد: مسیرهای انتقال لوله های آب با رعایت محیط زیستی در طرح با هدف عدم آسیب به جنگل رعایت شده است.
همتی با بیان این که همه موانع پیش روی این طرح مهم برداشته شده است ، افزود : استفاده از آب‌های سرزمینی حق ایران است و در شرایطی که کشورهای همسایه از خزر بهره‌مند می‌شوند.
نماینده مردم شهرستان سمنان مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد : با توجه به این که برخی از کشور های خزری، از آب این دریا مسائل زیست محیطی را رعایت نکنند باید به این مسئله را مهار کرد.
شهرستان شاهرود 200 لیتر برثانیه و در شهرستان سمنان 150 لیتر بر ثانیه کمبود منابع آب آشامیدنی وجود دارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب