15:15:16 - جمعه 27 اکتبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آلایندگی«فروسیلیس سمنان»محرز است!/خواسته ی مردم؛ اخذ نظریه شفاف از سوی مراجع قانونی
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان  گفت :  شرکت فروسیلیس سمنان از نظر محیط زیست آلاینده میباشد و تاکنون بارها تذکرات لازم به مسئولان آن داده شده است.

وی در ادامه افزود :دانشگاه علوم پزشکی سمنان مسئول بررسی آلایندگی این واحدتولیدی در زمینه ی سرطان زا بودن یا نبودن آن است که باید  پژوهش‌های لازم در این خصوص انجام و نتایج به اطلاع عموم مردم رسانده شود.

به گزارش خبرنگارسمنان لاین به نظر می رسد طرح توسعه و فاز ۲ شرکت فروسیلیس توسط سازمان معدن و تجارت در سنوات قبل صادر شده و از آنجاییکه اخذ مجوز زیست محیطی در پایان طرح توسعه امری الزامی می باشد لذا در حال حاضر برای سرمایه گذار ،  توسعه ی مشروط توجیه نداشته که اخیرا جلساتی با حضور استاندار محترم و نماینده مردم سمنان صورت گرفته است.

 به گفته ی دامنگیر ،مسئولان محیط زیست استان سمنان و شخص استاندار به شدت پیگیر سلامت مردم هستند و در طرح‌های مختلف در مرحله نخست سلامت مردم مدنظر قرار می گیرد.

دکترهمتی نماینده سمنان  هم در نشست بررسی توسعه شرکت فروسیلیس سمنان تاکیدکرده است:
سلامت مردم برای من در اولویت است و در برابر آن وظیفه دارم که پیگیر باشم.

لذا  اخذ نظریه شفاف از سوی مراجع قانونی مبنی بر غیر آلایندگی و سرطان زا نبودن این کارخانه و اطلاع رسانی عمومی قبل از تایید نهایی طرح توسعه از خواسته های به حق و قانونی شهروندان شهر اخلاق است .

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب