14:27:10 - پنجشنبه 26 اکتبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور در سمنان ؛
اروپایی‌ها در صدر گردشگران ورودی ایران
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین-معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: ایران با وجود تنوع اقلیمی و تعدد آثار تاریخی و…دو برابر ورودی‌اش، خروجی گردشگر دارد و این زیبنده کشوری با این غنای آثار تاریخی و جاذبه‌های گردشگری نیست.

به گزارش سمنان لاین ازایسناعلی‌اصغر مونسان در ستاد اقتصاد مقاومتی استان سمنان با حضور استاندار ، همتی نماینده سمنان و جمعی از مدیران استانی اظهار کرد: ایران به واسطه بهره‌مندی از آب و هوای چهار فصل، غنای تاریخی و طبیعی و گستردگی جغرافیایی برای همه ذائقه‌ها، جاذبه گردشگری دارد.

وی با اشاره به رشد صنعت گردشگری در آسیا افزود: سهم جمهوری اسلامی نیز در چند سال اخیر همواره رو به افزایش بوده است. ضمن اینکه دولت دوازدهم برای جذب گردشگر بیشتر برنامه‌های متعددی دارد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به ورو 4900گردشگر خارجی به ایران در سال گذشته تصریح کرد: ایران به دنبال افزایش کشورهای هدف و جذب گردشگر از کشورهای مختلف است.

اقبال اروپایی‌ها به جاذبه‌های گردشگری ایران

وی با اشاره به اقبال اروپایی‌ها به جاذبه‌های گردشگری ایران ادامه داد: جدا از گردشگری مذهبی و زیارتی، بیشترین گردشگرانی که به ایران می‌آیند معمولا از کشورهای اروپایی به اقصی‌نقاط کشور سفر می‌کنند.

معاون رئیس جمهور ادامه داد: کشورهای آسیای شرقی نظیر کره و چین نیز سهم خوبی از گردشگران ورودی به ایران را دارند.

مونسان با بیان اینکه گردشگری در ایران گردشگری حلال است افزود: با توجه به اینکه گردشگری ایران در چارچوب گردشگری حلال تعریف شده و از این رو عمده گردشگران رویکرد فرهنگی داشته و به آثار تاریخی توجه ویژه دارند.

وی استفاده از آثار تاریخی و ایجاد زیرساخت‌های اقامتی و گردشگری را در همین راستا ارزیابی و تصریح کرد: از آنجا که زیرساخت‌های گردشگری ما به ویژه در حوزه هتلینگ قابل مقایسه با رقبای منطقه‌ای نیست با ایجاد امکان اسکان و اقامت در این آثار در واقع توانستیم که میدان رقابت را به نفع گردشگری کشورمان تغییر دهیم.

وی استقبال از این آثار تاریخی و مراکز بوم‌گردی را در همین راستا دانست و افزود: طی یک سال اخیر بیشترین اسکان و اقامت گردشگر در ایران در همین بخش اتفاق افتاده است.

معاون رئیس‌جمهوراز گردشگری به عنوان سومین صنعت پردرآمد دنیا نام برد و گفتامروزه بسیاری از کشورهای منطقه با وجود اینکه نه از نظر گستردگی جغرافیایی و نه از غنا و قدمت تاریخی با ما قابل مقایسه نیستند توانسته‌اند گردشگران زیادی را سالانه جذب کنند.

مونسان با اشاره به توفیقات برخی کشورهای شمالی ایران در حوزه گردشگری افزود: در این چند ساله کشورهایی همچون گرجستان، ارمنستان، آذربایجان و …توانسه‌اند میلیون‌ها گردشگر را جذب خود و گردشگری را به عنوان محور اصلی توسعه خود بازتعریف کنند.

وی با بیان اینکه ایران از این نظر هنوز در پله‌های آغازین قرار دارد گفت: طی چند سال اخیر زیرساخت‌های گردشگری در ایران توسعه خوبی یافته در حالی که تا همین چند سال پیش فعالان این بخش عمدتا از فقدان زیرساخت‌ها می‌نالیدند اگرچه تا رسیدن به وضعیت مطلوب راه زیادی مانده است. ضمن اینکه قوانین خوبی در دولت تدبیر و امید با هدف بهبود و رونق صنعت گردشگری تدوین و تصویب شده است.

گردشگری میان‌بری برای تحقق توسعه پایدار در ایران

وی از گردشگری به مثابه میان‌بری برای تحقق توسعه پایدار در ایران نام برد و اضافه کرد: گردشگری می‌تواند توسعه را در ایران با هزینه و زمان کمتری محقق کند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه این صنعت می‌تواند به ایجاد کسب و کارهای کوچک کمک بسیاری کند، افزود: یکی دیگر از مزایای این صنعت ایجاد رونق اقتصادی در شهرهای کوچک است. ضمن اینکه این صنعت در بعد اجتماعی نیز مزیت‌های بسیاری دارد.

معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه بعد از برجام شرایط برای توسعه صنعت گردشگری فراهم شد افزود: تنها بخشی که هم‌اینک مشکلاتی وجود دارد در حوزه‌های بانکی است که در همین راستا دولت تمهیداتی اندیشیده و با برخی کشورها زمینه تجارت با ارزهای ملی این کشورها و برخی ارزها نظیر یورو و…را فراهم کرده است.

به‌گزارش سمنان لاین  علی اصغر مونسان رییس سازمان میراث فرهنگی در سفری 2 روزه به منظور رونمایی از پلاک ماندگار منزل دکتر حسن روحانی رئیس‌جمهوری ، بازدید افتتاح چند طرح گردشگری و شرکت در نشست فرماندهی اقتصاد مقاومتی با دعوت دکتراحمدهمتی به سمنان سفر کرده بود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب