14:34:21 - چهار شنبه 25 اکتبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تعهد سرمایه گذار هندی برای اجرای 80 کیلومتر فاضلاب شهرسمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – مدیرعامل آب و فاضلاب شهری استان سمنان گفت : 250 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل تصفیه خانه و اجرای 80 کیلومتر فاضلاب شهری این استان به تسهیلات بانکها نیاز دارد.

به گزارش سمنان لاین ، محمد طاهری  در گفت و گو با ایرنا افزود : 550 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای 80 کیلومتر فاضلاب شهری سمنان و تکمیل تصفیه خانه سمنان هم 100 میلیارد ریال آورده سرمایه گذار هندی این طرح است.
وی هزینه های مرمت، حفاری و آسفالت اجرای این طرح را بر عهده شهرداری ذکر و خاطرنشان کرد : در اجرای این طرح حدود 180 میلیارد ریال هزینه ها بر عهده شهرداری سمنان است.
وی تصریح کرد : بخشی از 250 میلیارد ریال اعتبار به صورت ارزی از بانک هندی و بخش دیگر از طریق بانک های کشور محقق می شود.
طاهری با اشاره به این که مزایده گذاشتن طرح تکمیل فاضلاب شهری سمنان و اجرای فاضلاب شهری از سال 94 آغاز شد، اضافه کرد :این اجازه به شرکت آب و فاضلاب های سراسر کشور داده شده تا بتوانند پساب فاضلاب را به بخش خصوصی باهدف اجرایی کردن فاضلاب شهری واگذار کنند.
وی تصریح کرد : از 300 کیلومتر طول خطوط فاضلاب شهری سمنان بیش از 220 کیلومتر تا سال 94 ایجاد شده است.
وی یادآور شد : بهره بردای از 22 سال پساب شهری توسط سرمایه گذار با اجرای 80 کیلومتر فاضلاب شهری، اجرای 38 هزار سیفون شهری و ایجاد سه مدل تصفیه خانه و تولید 30 هزار متر مکعب با سرمایه گذاری هندی منعقد شده است.
به گزارش سمنان لاین ، متوسط سرانه مصرف آب در کشور حدود 200 لیتر در شبانه روز و در استان سمنان 160 لیتراست و در شهر سمنان هم از سرانه استان سمنان پایین تر میباشد.

هدر رفت 162 لیتردر ثانیه ای آب درجنوب سمنان

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب