خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
17/10/24 21:50
شناسه خبر : 22460

با بهره برداری تصفیه خانه سمنان مشکل کم آبی استان برطرف می شود!!!

سمنان لاین – معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان گفت : با بهره بردای از 80 کیلومتر فاضلاب شهری و تصفیه خانه سمنان، مشکلات کم آبی در بخش صنعت و کشاورزی این استان برطرف می شود!!! –در موثر بودن نقش بازگشت مجدد فاضلاب و پسآب شهرسمنان به چرخه تولید تردیدی وجود ندارد […] ...

سمنان لاین – معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان گفت : با بهره بردای از 80 کیلومتر فاضلاب شهری و تصفیه خانه سمنان، مشکلات کم آبی در بخش صنعت و کشاورزی این استان برطرف می شود!!!

در موثر بودن نقش بازگشت مجدد فاضلاب و پسآب شهرسمنان به چرخه تولید تردیدی وجود ندارد لیکن از مسئولین استانی علی الخصوص معاون بومی استاندار انتظار می رود بگونه ای مطالب را مطرح نکنند که از سخنان آنها این پیام استنباط شود که با این اقدام پس دیگر نیازی به انتقال آب خزر نیست و مشکلات کم آبی را با فاضلاب می توان برطرف کرد

به گزارش سمنان لاین از ایرنا، محمد همتیان روز سه شنبه در جلسه سرمایه گذاری در خصوص فاضلاب سمنان با حضور سرمایه گذاران هندی در دفتر خدمات سرمایه گذاری سمنان افزود : با بهره برداری این تصفیه خانه پساب فاضلاب شهری سمنان به 350 لیتر بر ثانیه میرسد که با نصب 45 درصدی فاضلاب شهری در زمان حاضر 100 لیتر بر ثانیه پیش بینی می شود.
وی بیان داشت : با بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب و با رعایت استانداردهای زیست محیطی و رسیدن به شاخص پساب مطلوب می توان از این پساب در بخش کشت، صنعت و کشاورزی بهره برد.
همتیان اظهار داشت : بانک های استان سمنان آمادگی پرداخت تسهیلات برای تکمیل فاضلاب شهری سمنان را دارند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان به سفر هفته آینده وزیر اقتصادی و امور دارایی به استان سمنان اشاره کرد و گفت: سرمایه گذاران طرح فاضلاب شهری با ارائه طرح و درخواست خود به بانک ها برای دریافت تسهیلات و با هماهنگی کمیسیون بانک ها این طرح ها در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به عنوان مصوبه در روند پرداخت قرار می گیرد.
به گزارش سمنان لاین در این نشست محمد طاهری مدیرعامل آب و فاضلاب شهری استان سمنان، سرمایه گذار هندی و چند تن از مدیران عامل بانک ها حضور داشتند که در مورد پرداخت تسهیلات برای اجرای طرح تکمیل تصفیه خانه و فاضلاب شهری سمنان تبادل نظر شد.