15:06:01 - سه شنبه 17 اکتبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
درپی تخصیص قطار لوکس ترن ست به سمنان؛
شهرستان دیگری در استان سمنان هم خواستار قطار محلی شد
کانال تلگرام سمنان لاین

 مدیرکل راه آهن شمالشرق(۱) با تاکید بر ضرورت ساماندهی حرکت قطارها در راستای رعایت صرفه اقتصادی گفت: تغییر در مبادی حرکت قطارهای محلی با رویکرد افزایش بهره‌وری اجتناب ناپذیر است.

به گزارش سمنان لاین ازمهر فرشاد زادخور  ضمن اشاره به دستور راه آهن جمهوری اسلامی در خصوص خروج ناوگان مسافری با عمر بالای ۳۵ سال و اجرای برنامه جامع گرافِ سیر و حرکت قطارها و با توجه به میانگین ضریب اشغال پایین صندلی قطارهای محلی (طی بازه زمانی ۱۲ ماهه صرفا ایام پیک)، افزود: در این راستا چند قطار از چرخه سیر خارج شده و در عوض در قطارهای دیگری برای سفر متقاضیان سهمیه شناور تخصیص یافته است، اما بنا به درخواست مجدد مردم، مسئولان استانی و شهرستانی اعم از ائمه جمعه، نمایندگان مردم در مجلس و مدیران استان و شهرستان ها و پس از پیگیری های بسیار مسئولان این اداره کل، مقرر شد با تغییرات زمانی حرکت قطارها؛ راه اندازی قطاری جامع در دستور کار قرار گیرد.

وی تصریح کرد: البته در این بین توجه پیگیران موضوع و شرکت های پیمانکار به ارتقای کیفیت سفر، سرعت سیرقطار و سرویس های مناسب‌تر ریلی، باعث تخصیص قطار لوکس ترن ست سمنان -دامغان -شاهرود-مشهد،( بخوانید ؛  قطار محلی سمنان – مشهد) با سرعت ۱۶۰کیلومتر در ساعت به این امر شد.

مدیرکل راه آهن شمالشرق(۱)‌ تاکید کرد: سرویس قبل ریلی شاهرودمشهد مقدس در ایستگاه مقصد از محل خواب ناوگان تهران –مشهد تامین می شده و اصلا اختصاصی نبوده است و مردم فهیم همه شهرستان ها نیز باید توجه داشته باشند که تقاضا تخصیص قطار محلی توسط همه شهرستان ها، رعایت صرفه اقتصادی برای شرکت های بخش خصوصی، امکان سنجی فنی سیر قطار، حفظ سرمایه های کشور و اجرای منویات مقام معظم رهبری در اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی موجب شده، سیر این قطار از غرب استان شروع و به مشهد مقدس ختم شود.

زادخود همچنین خاطرنشان کرد: لذا شرکت های بخش خصوصی و مالک واگن به عنوان شرکت های خدمت رسان در صورت تکمیل ظرفیت صندلی ها و وجود توان بالقوه، علاوه بر نگاه کشوریِ خدمت رسان به تمام مردم، در خصوص تامین خواست ایشان گام برداشته و برای تکریم حداکثری مراجعان و به ویژه زائران بارگاه قدس رضوی(ع) همت بیشتری خواهند داشت.

وی با اشاره به درخواست مسئولان درراستای ارائه بهترین خدمات به مردم استان، گفت: انتظار می رود تا مردم عزیز با استفاده حداکثری و در همه بازه های زمانی سال برای سفرخود، قطار را انتخاب کرده و موجبات ادامه سیر همه روزه آنرا امکان پذیر کنند.

مدیرکل راه آهن شمالشرق(۱)‌ ‌در پایان یاد آور شد: ما به عنوان کارکنان این اداره کل با توجه به نوع و محل انجام فعالیت و کار خود معتقدیم که خادم زوار بارگاه ملکوتی امام هشتم (ع) بوده و بر این خدمت گزاری مباهات می کنیم و از بُروز مشکلات احتمالی و ناخواسته که در اثر تغییرات اجتناب ناپذیر  برای زوار گرانقدر آن امام همام رخ می دهد، پیشاپیش عذرخواهیم.

شایان ذکراست از مدتی پیش  قطارمحلی سمنان – مشهد از لیست قطارهای رجا حذف و مردم سمنان،مهدیشهروسرخه و دیگرشهرستان های استان مجبور به استفاده از قطارهای بین راهی بودند که مشکلات زیادی را بهمراه داشت که با تلاش  مردم و مسئولین محترم ازجمله دکتر احمدهمتی نماینده مردم شهرستان های سمنان،مهدیشهروسرخه،استاندارمحترم سمنان و همینطور فرماندارسمنان،مدیرکل راه آهن شمالشرق(۱)‌ ‌ و مسئولین راه آهن شهرستان سمنان نهایتا قطار محلی سمنان – مشهد مجددا مردم این مناطق را به بارگاه ملکوتی علی ابن موسی الرضا (ع) منتقل خواهدکرد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
 1. حسین   اکتبر 17, 2017  

  خواب انتقال اداره کل رو ببینید!!

  همینجوری همه اداره کل ها انحصاری برای سمنان و حومه هستن، فرقی هم نداره کجا باشن، ولی بازم این حداقل ها رو باید در خواب ببینین که ادارات کل از شاهرود جدا بشن

 2. محمد   اکتبر 17, 2017  

  یک قطار محلی سقف خواسته های مردم بزرگ سمنان نیست .نماینده محترم به دنبال اداره کل مستقل در سمنان باشند .

 3. حسین   اکتبر 17, 2017  

  .

  نگارنده محترم


  در ضمن به جای چند قطار محلی با تعداد مسافر کم، یک قطار محلی از مبذا غرب استان جایگزین شده تا افراد محلی بیشتری استفاده کنند و از طرفی با توجه به خصوصی سازی ها، توجیه اقتصادی بهتری باشد. لازم به ذکر است کلیه این قطار ها ، برای هر شهرستان مسیر سهمیه خاصی رو در نظر میگیرند که توسط شهرستان دیگر قابل استفاده نیست، لذا با توجه باین نکات ، تنها چیزی که برای این نوشته های نگارنده ، منتشر کننده و علاقه مندان به این نوع نگارش متاسفیم…..

  ..

 4. ناشناس   اکتبر 17, 2017  

  داداش برو دوکلمه بخون میفهمی قبل شما شهرستان دیگر قطار داشته و قطار اونو حذف کردن که به شما قطار دادن

  شرم و حیا هم خوب چیزیه، خوبه تو شهر اخلاق زندگی میکنی دو دقیقه با مردم همونذمنطقه بگرد تا یه مقدار بهت بگن اخلاق ، هوچی گری نکردن و رعایت انصاف هم هست.

  حیف اسم سمنان شهر اخلاق که روی خبرگزاری شماست