خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
17/10/17 22:00
شناسه خبر : 22255

آخرین وضعیت دمای هوای استان سمنان در روزهای آینده

 مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت : هواشناسی برای این استان کاهش پنج تا هشت درجه ای دما و بارش باران را از امروز تا پنجشنبه هفته جاری پیش بینی کرد. غلامرضا حسنی غربا  افزود : بر اساس تحلیل آخرین الگوهای پیش یابی و تصاویر ماهواره ای، با تقویت سامانه بارشی در این مدت در برخی […] ...

 مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت : هواشناسی برای این استان کاهش پنج تا هشت درجه ای دما و بارش باران را از امروز تا پنجشنبه هفته جاری پیش بینی کرد.

غلامرضا حسنی غربا  افزود : بر اساس تحلیل آخرین الگوهای پیش یابی و تصاویر ماهواره ای، با تقویت سامانه بارشی در این مدت در برخی نقاط استان به ویژه ارتفاعات شمالی، نواحی کوهستانی و مستعد رگبار و رعد و برق، بارش های رگباری، تند باد و گرد و خاک پیش بینی می شود.
وی تصریح کرد : با توجه به احتمال خسارات ناشی از تندباد و تگرگ و نیز آبگرفتگی و سیلابی شدن مسیل ها اقدام برای پیشگیری و جلوگیری از خسارت های احتمالی و خودداری از توقف و برپایی چادر در بستر حاشیه رودخانه ها و کوهنوردی و حضور در ارتقاعات با توجه به رعد و برقف و توقف نکردن در زیر درختان و نقاط پرخطر ضروری است.
مدیرکل هواشناسی استان سمنان خاطرنشان کرد : امروز کمینه دمای هوای شهرستان سمنان 9 و بیشینه دما تا 20 درجه سانتی گراد پیش بینی می شود.
سامانه هواگوی 134 آماده ارایه اطلاعات هواشناسی و پیش بینی های جوی استان سمنان در تمام اوقات شبانه روز است، اداره کل هواشناسی استان سمنان دارای 9 ایستگاه سینوپتیک، 15 ایستگاه اقلیم شناسی و 50 ایستگاه باران سنجی در نقاط مختلف است.