14:27:03 - دوشنبه 16 اکتبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آبان ماه امسال؛
حضور بیش از 300 سرمایه گذار داخلی و خارجی دراستان سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

مدیرکل دفتر جذب و سرمایه گذاری استانداری سمنان گفت: در 6 ماهه اول امسال سرمایه گذاری بخش خصوصی در این استان در بخش صنعت، معدن و گردشگری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 30 درصد افزایش یافته است.

به گزارش سمنان لاین ازایرنامنوچهر صادقی افزود : در دولت تدبیر و امید بیش از 85 فعال اقتصادی در بخش های مختلف در سمنان سرمایه گذاری کردند که تاکنون بیش از هشتاد درصد آن در مرحله عملیاتی قرار دارد.
وی اظهارداشت : اعتماد بخش خصوصی به دولت برای اجرای طرح های اقتصادی به معنی واقعی در دولت تدبیر و امید افزایش یافته و اکنون همکاری قابل توجه در بخش های صنعتی، معدنی و گردشگری بین این 2 برای افزایش اشتغال در سمنان وجود دارد.
وی اضافه کرد : ظرفیت های سرمایه گذاری سمنان برای حضور فعالان اقتصادی بسیار چشمگیر و قابل توجه است و ورود سرمایه گذاران خارجی به استان برای راه اندازی واحدهای تولیدی و صنعتی از دستاورد برجام است.
مدیرکل دفترجذب و سرمایه گذاری استانداری سمنان تصریح کرد : حضور سرمایه گذاران از کشور آلمان برای ساخت و نصب نیروگاه های بادی با سرمایه گذاری 190 میلیارد ریال در دامغان از دستاوردهای پسا برجامی دولت در این استان است.
صادقی ادامه داد : برای افزاش اشتغال و رونق کسب و کار در سمنان باید بخش خصوصی را میدان داد و در دولت دوازدهم این رویکرد به معنی واقعی اجرایی می شود.
مدیرکل دفترجذب و سرمایه گذاری استانداری سمنان یادآور شد : در آبانماه امسال بیش از 300 سرمایه گذار داخلی و خارجی برای شناسایی مهم ترین ظرفیت های اقتصادی سمنان به این استان سفر می کنند که در میان مدت با عملیاتی شدن تفاهم‌نامه ها آمار نرخ بیکاری به میزان قابل توجهی در این منطقه از کشور کاهش می یابد.
به گزارش سمنان لاین ، در سه ماه اول سال 96، نرخ بیکاری در استان سمنان 8.8 درصد و 2 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیشتر بود و با تحقق کامل ارایه تسهیلات 9 هزار میلیارد ریالی رونق تولید و اجرای طرح‌های اقتصادی در قالب تفاهم‌نامه های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به تعداد 87 طرح با سرمایه گذاری 71 هزار و 510 میلیارد ریال در همایش‌های سرمایه‌گذاری این استان، انتظار می رود اشتغال افزایش و نرخ بیکاری در سمنان کاهش قابل توجهی یابد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب