13:43:57 - یکشنبه 15 اکتبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ایجاد 2600 شغل جدید در 260 واحد صنعتی مشکل‌دار سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و دبیر کارگروه رفع موانع تولید استان سمنان از تحقق 85 درصدی تعهد اشتغال تسهیلات رونق تولید در یک سال گذشته خبر داد و گفت: تسهیلات اعطایی امسال کارگروه رونق تولید تاکنون تنها در بخش صنعت بیش از 2600 فرصت شغلی جدید در این استان ایجاد می‌کند.

بهروز اسودی در هشتاد و یکمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان، با اعلام این خبر اظهار کرد: این میزان اشتغال با معرفی ماباقی واحدهای صنعتی و دریافت تسهیلات افزایش بیشتری می‌یابد. ضمن اینکه در بخش کشاورزی نیز تاکنون بیش از 480واحد تولیدی به بانک‌ها معرفی شدند که این واحدها نیز اشتغال خوبی در استان ایجاد خواهد کرد.

وی با بیان اینکه تاکنون که نیمی از سال گذشته 737 واحد در مجموع به بانک‌های استان معرفی شدند تصریح کرد: سهم واحدهای صنعتی از این بخش258 و سهم واحدهای تولیدی بخش کشاورزی و خدمات نیز حدود 480 واحد بوده است.

دبیر کارگروه رفع موانع تولید استان سمنان  از اجرایی شدن بیش از 56 درصد مصوبات این کارگروه خبر داد و اضافه کرد: استاندا و همه اعضای کارگروه بر اجرایی شدن همه مصوبات کارگروه تاکید دارند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خواستار تسریع در اعطای تسهیلات به تولیدکنندگان شد و گفت: با اعطای این تسهیلات و افزایش نقدینگی و سرمایه در گردش تولیدکنندگان، شاهد رونق و تولید بیشتری در استان خواهیم بود.

وی با اشاره به استقبال واحدهای تولیدی استان از طرح تسهیل و رونق تولید گفت: تا کنون یک‌هزار و 259 واحد تولیدی و صنعتی استان برای دریافت تسهیلات در سامانه بهین‌یاب ثبت نام کردند که مشکلات اکثر آنها در بیش از هشتاد جلسه مورد بررسی کارشناسانه قرار گرفته است.

اسودی خاطرنشان کرد:   مشکلات اعتباری و بانکی، زیربنایی، مالیات و تامین اجتماعی و… عمده‌ترین مشکلات مطرح شده از سوی واحدهای تولیدی و صنعتی استان بوده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب