13:44:44 - شنبه 14 اکتبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دکتر همتی در واکنش به سخنان ترامپ؛
پاسخ نمایندگان مردم ایران محکم و شدید خواهد بود
کانال تلگرام سمنان لاین

نماینده سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس از ترامپ به عنوان یک خطر جدی برای صلح جهانی نام برد و گفت: رئیس‌جمهور امریکا در این مدت نشان داده که از تعادل لازم برخوردار نیست.

به گزارش سمنان لاین ،احمد همتی در جمع خبرنگاران با حمایت از سخنان قاطع رئیس‌جمهور در پاسخ به سخنان شب گذشته رئیس‌جمهور امریکا اظهار کرد: بهترین پاسخ همه احزاب و فعالان سیاسی، فرهنگی و اجتماعی ایران به این سخنان سخیف رئیس‌جمهور امریکا، اتحاد ، وحدت و هم‌گرایی بیشتر است.

وی تصریح کرد: ترامپ نشان داده که می‌خواهد فرهنگ کازینویی را در فضای سیاسی و روابط بین‌المللی حاکم کند و این نگرش و فرهنگ، نگرشی نیست که کشورهای دنیا را با ترامپ همراه کند.

دکتراحمد همتی از اصرار بر مدیریت علمی، دقیق، مسئولانه و قانون‌مند از سوی مسئولان کشورمان به عنوان یک پاسخ مناسب به دولتمردان امریکا نام برد و افزود: تقویت مدیریت علمی و کمک به بهبود شرایط اقتصادی، صنعتی ،کشاورزی، گردشگری و هر مولفه دیگری که به افزایش توان اقتصادی کشور بیانجامد بهترین پاسخ مسئولان و مدیران کشورمان به این اظهارات سخیف است.

وی با بیان اینکه ترامپ پیش از این نیز اظهاراتی مشابه آنچه شب گذشته گفت را تکرار کرده بود، متاسفانه سابقه و رفتار رئیس‌جمهور امریکا نشان داده که وی از سلامت و تعادل لازم برخوردار نبوده و خطری جدی برای صلح جهانی است.

عضوفراکسیون امید با بیان اینکه هیچ کشوری به جز رژیم اشغالگر قدس از این اظهارات حمایت نکرده افزود: خوشبختانه دنیا تجربه هیتلر و جنگ جهانی را دارد تجربه‌ای که حمایت برخی‌ها از هیلتر سبب شد که جهان با یک جنگ ویرانگر روبرو شود لذا با توجه به این تجربه بعید است که کشوری با هیتلر دوم و سودای وی برای تهدید صلح جهانی همراهی کند.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه خوشبختانه اکثر کشورهای موثر دنیا به حقانیت ایران باور دارند خاطرنشان کرد: بسیاری از کشورها و از جمله اتحادیه اروپا، کشورهای همسایه و منطقه خاورمیانه به استثنای سعودی‌ها که با اسرائیل همراهی می‌کنند و…از حقانیت ایران و برجام حمایت می‌کنند.

نماینده سمنان با بیان اینکه ایران امروز دوستان بیشتری در دنیا دارد ادامه داد: منطق محکم جمهوری اسلامی امروز جایگاه خود را در منطقه و جهان پیدا کرده است.

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص پاسخ نمایندگان به این یاوه‌گویی‌ها گفت: نمایندگان مردم در مجلس پیش از این در پاسخ به برخی مصوبات کنگره امریکا، مصوباتی داشتند و لذا چنانچه کنگره بخواهد که بر علیه مردم ایران اقدامی کند، پاسخ نمایندگان مردم ایران نیز پاسخی محکم و شدید خواهد بود.

وی با اشاره به دشمنی استکبار با سپاه پاسداران گفت: استکبار جهانی، به واسطه تضاد منافع استکباری با اهداف نظام اسلامی از اساس با نظام ما مخالف بوده و لذا از آنجا که سپاه از حافظان انقلاب اسلامی است، امریکا همواره با این نیروی اصیل و مردمی دشمنی داشته است.

دکتر همتی با بیان اینکه سپاه در دوران پس از انقلاب در همه بحران‌ها نقش مهم و موثری داشته افزود: حوادث اخیر منطقه و حضور سپاه در برخی کشورهای منطقه که با درخواست دولت‌های آنها انجام شد نیز نشان داد که حضور این نیروی اصیل خنثی‌کننده بسیاری از توطئه‌های استکبار در منطقه است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب