10:22:09 - شنبه 14 اکتبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندارخبرداد؛
بزودی آخرین دستاورد مذاکرات درخصوص انتقال آب خزر اطلاع رسانی می شود
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – استاندارسمنان گفت: انتقال آب خزر به این استان برای رفع کمبود 143 میلیون مترمکعبی آب در این استان، با تصیم کارشناسی مسوولان ارشد کشوری میسر است.

به گزارش سمنان لاین ازایرنا محمدرضا خبازافزود: در 2 سال گذشته مطالعات کارشناسی قابل توجه ای برای انتقال آب خزر به سمنان انجام شده است و اجرای این طرح مهم نیازمند تصمیم های فراستانی است.
وی با بیان این که، مقدمات لازم مانند تعیین پیمانکار و تخصیص اعتبار برای اجرای این طرح تاکنون برنامه ریزی شده است اظهارداشت: انتقال آب خزر به سمنان می تواند به افزایش رونق و آبادانی این استان بیانجامد.
وی اضافه کرد: کمبود آب در تمامی شهرستان های این استان محسوس است و اقدامات پیشگیرانه و فرهنگ سازی برای صرفه جویی این منابع هم باید دردستور کار قرار گیرد.
استاندارسمنان ادامه داد: انتقال آب از حوزه های مختلف به سمنان اقدامی ارزشمند است که باید در سطح ملی این موضوع پیگیری شود.
خباز تصریح کرد : شرکت آب منطقه ای سمنان همچنان مذاکرات فشرده ای را با سازمان حفاظت محیط زیست برای انتقال آب از سرچشمه های قطری به شاهرود و آب دریای خزر به سمنان درحال انجام دادن است و در آینده ای نزدیک مهم ترین دستاورد این نشست ها به مردم اطلاع رسانی می شود.
وی گفت: بسیاری از منتقدان اجرای طرح انتقال آب دریای خزر به سمنان رویکرد زیست محیطی را دلیل اجرایی نشدن آن می دانند اما باید به این نکته توجه کرد که اگر این طرح مهم ملی در استان سمنان تا چند سال آینده انجام نشود، با بحران مهاجرت جمعیتی مواجه خواهیم بود.
استاندارسمنان خاطرنشان کرد: نباید برای انتقال آب خزر به استان سمنان از روی احساس تصمیم گیری کرد و باید در اجرای طرح های از این دست مصلحت اندیش بود.
به گزارش سمنان لاین  در استان سمنان حدود یک میلیارد و 250 میلیون مترمکعب آب در سال تولید می شود و میانگین سرانه مصرف آب در کشور حدود 200 لیتر در شبانه روز و در استان سمنان 160 لیتر است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. مهدی - ب   اکتبر 16, 2017  

    شرایط نامطلوب جاده سمنـــــــان به فیروزکوه ، مسدود بودن مسیر ورودی مرکز استان از تهران به سمنان ؛ بایکوت شدن جاده نظامی ، پل زنگ زده شهرک صنعتی سمنــــان ، شرایط نامطلوب جاده پیغمبران ، آبگرم ، بایکوت شدن جاده شهمیرزاد به دوآب ، ناتمام ماندن تعریض جاده محدوده دربند مهدیشهر از شاخص ترین …استفاده های اداره ضعیف کل راه شاهرود بوده ، استاندار محترم بخواسته بحق مردم سمنان ، شهر اخلاق توجه نمائید

  2. الهی سمنانی   اکتبر 16, 2017  

    آقای استاندار بهتره بجای انتقال آب از 200 کیلومتر و در استانی دیگرکه سال ها از او گذشت و بی نتیجه بوده و خواهد بود ، به 5 کیلومتری سمنـان در ورودی غربی سمنان و تاسف بار اون مراجعه کنید ، چرا با تاخیر و تعمد و… اداره راه کل مستقر در شرق استان برخورد نمیکنید ؟شما اداره کل راه را نتوانسته اید در استان خود سرو سامان کنید ، اون وقت حرف از انتقال آب میزنید

  3. بیطرف   اکتبر 16, 2017  

    متاسفانه 4 نماینده مجلس شورای اسلامی استان ، فقط بصورت جزیره ای در حد حوزه های انتخاباتی خود فعال هستند ، که عمده دغدغه اونها رای آوردن در دوره بعد مجلس است!!!!!! اگر اتحاد و یکپارچگی بوجود بیاد ، شاهد تسریع در طرح انتقال آب دریای خزر خواهیم بود والا با شرایط فعلی ، اتفاق خاصی نخواهد افتاد ، ضمناً 6 سال گذشت و حرف شنیدیم ( مطالعات طرح ، مخالفت ها محیط زیست ، موافقت ها و … ) این طرح بیشتر جنبه تبلیغاتی و … داشته