11:32:38 - شنبه 14 اکتبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استان سمنان؛رتبه نخست کشور در شاخص واژگونی خودرو ی جاده ها
کانال تلگرام سمنان لاین

 سمنان لاین – رئیس پلیس راه استان سمنان، واژگونی خودرو را دلیل 62 درصد تصادفات رانندگی جاده های این استان در شش ماه نخست سال جاری اعلام
کرد و گفت : این استان به لحاظ شاخص واژگونی خودرو ی جاده ها در این مدت رتبه نخست کشور را داشته است.

به گزارش سمنان لاین ازایرنا سرهنگ حسن خسروجردی با بیان این افزود: علت اصلی این امر خواب آلودگی و خستگی راننده به دلیل طولانی و کویری بودن محورهای ارتباطی استان است و مسافران باید توجه داشته باشد هنگام تردد برای استراحت کافی رانندگان در توقفگاه ها زمان بندی و برنامه ریزی داشته باشند.
وی اظهارداشت : در شاخص نوع وسایل نقلیه در تصادفات خودروهای سواری با بیش از 62 درصد، بیشترین سهم را در تصافات جاده های استان در 6 ماهه اول 96 داشته است.
وی خاطرنشان کرد : علت 73 درصد تصادفات در 6 ماهه اول امسال در جاده های سمنان، بی‌توجهی راننده به جلو بوده است.
سرهنگ خسروجردی با بیان این که بیشترین تصادفات منجر به فوت و جرح به خاطر نبستن کمربند ایمنی و داشتن سرعت غیرمجاز بوده است،اضافه کرد: اکنون کنترل سرعت و نظارت بر بستن کمربند ایمنی برای همه سرنشینان، در دستور کار ماموران پلیس راه قرار گرفته است.
رئیس پلیس راه استان سمنان ادامه داد : بر اساس آمار پزشکی قانونی در 6 ماهه اول 96، 90 کشته در استان سمنان در تصادفات جاده ها ثبت شده است.
سرهنگ خسروجردی تصریح کرد: استان سمنان در شاخص کنترل و ضبط تخلفات، رتبه سوم کشور را دارد که این امر کاهش 10 درصدی کشته شدگان را در پی داشته است.
به گزارش سمنان لاین ، پلیس راه استان سمنان با 35 دوربین سرعت سنج ثابت، بر تردد خودروها در محورهای استان نظارت دارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب