12:15:59 - جمعه 13 اکتبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
روز داغ انتصابات در سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

پنج‌شنبه که تا دو هفته پیش روز تعطیلی ادارات در استان سمنان بود، امروز به روز داغ انتصاب در استان سمنان بدل شد.

به گزارش سمنان لاین استاندار سمنان در این روز دست به قلم شد و چندین مدیرکل و شهردار را منصوب کرد.

انتصاب مدیران کل دفتر برنامه‌ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری و دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری در کنار امضای حکم شهردار گرمسار آنهم در روزی که شهردار مرکز استان نیز از سوی شورا معرفی شد از امروز پنجشنبه 20 مهرماه، روزی داغ برای انتصابات در استان سمنان رقم زد روزی که مدیران دو اداره کل و دو شهرداری استان مشخص شدند.

به گزارش سمنان لاین ازایسناعالی ترین مقام اجرایی استان که عمده شنیده ها حاکی از ابقای احتمالی وی در استانداری دارد طی حکمی؛ حسن سعدالدین را به سمت مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی ، نوسازی و تحول اداری استانداری سمنان منصوب کرد.

حسن سعدالدین جایگزین علی‌اکبر مرتضایی قهرودی مدیر کل پیشین دفتر برنامه‌ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری سمنان شده است.

حسن سعدالدین که پیش از این مشاور استاندار سمنان بوده، در دولت دهم فرماندار سمنان و پیش از آن از مدیران ستادی در استانداری سمنان بوده است.

سعدالدین که از مدیران بومی است و رابطه خوبی با رسانه‌ها دارد، مدیرکل امور اجتماعی استان و ریاست سازمان جوانان استان را نیز در کارنامه کاری خود دارد.

سید فرج‌الله احمدپناه، دیگر مدیر منصوب شده در این روز است که با امضای خباز به عنوان مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان منصوب شد.

سید فرج‌الله احمد پناه، جایگزین کمال طاهریان مدیرکل پیشین دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان شده و تجربه سرپرستی این اداره کل را نیز در کارنامه خود دارد.

همچنین طی حکمی از سوی محمدرضا خباز استاندار سمنان، یاسر عربی به عنوان شهردار گرمسار انتصاب شد.

یاسر عربی بر اساس پیشنهاد شورای شهر گرمسار و در اجرای تبصره ۳ ذیل بند یک ماده ۸۰ قانون تشکیلات؛ وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی ؛ طی حکمی از سوی استاندار سمنان ؛ بعنوان شهردار گرمسار انتخاب شده است.

یاسرعربی که با آغاز به کار شورای پنجم به عنوان سرپرست شهرداری گرمسار نیز انتخاب شده بود، در آخرین سال‌های عمر شورای شهر چهارم جایگزین میراخورلی شهردار اسبق گرمسار شده بود.

شهردار جدید و ابقا شده گرمسار کارشناس ارشد برنامه‌ریزی است و پیشتر معاون شهرداری گرمسار نیز بوده است.

یاسرعربی که متولد سال 58 است، تجربه مدیریت شهری و حضور در مناصب مختلف شهرداری را در کارنامه کاری خود دارد.

علاوه بر این امروز خبر انتصاب سيد محمد ناظم رضوي به عنوان شهردار سمنان از سوی شورای اسلامی شهر رسانه‌ای شد تا روز داغ انتصابات در استان تکمیل و این گمانه که قرار است مدیران جوان‌تر شوند حداقل در نهادهایی که با رای مستقیم مردم سروکار دارند، تقویت شود، اگرچه صرف جوان بودن نمی‌تواند به تنهایی عاملی موثر در بهبود مدیریت‌ها در ایران باشد و تجربه مدیریتی، توان تخصصی، تعهد و مولفه‌هایی از این دست نیز امری ضروری در انتخاب و انتصاب مدیران است .

شهردار جدید سمنان که وی نیز همچون شهردار جدید گرمسار، از مدیران متولد پس از انقلاب و متولد دهه 60 است تا پیش از این بر کرسی شهرداری شهر زیبا و کویری کاشان تکیه زده بود.

سيد محمدناظم رضوي که از مهر 1392 به انتخاب اعضای شورای چهارم که پدر وی نیز یکی از منتخبان آن بوده، کلیدار شهرداري کاشان شده بود. این مدیر جوان همچنین تجربه کار در شهرداری برخی مناطق و نواحی تهران را نیز در کارنامه خود دارد.

به هر روی امید است که با این تغییرات مدیریتی و تغییراتی که با توجه به روی کار آمدن دولت دوازدهم و برنامه‌های آن ممکن است در ماه‌های پیش‌رو نیز تداوم داشته باشد، بیش از پیش شاهد کار و پویایی در استان و کشور باشیم.

اگر چه فرآیند انتخاب مدیران در ایران همواره با حرف و حدیث‌هایی روبرو بوده و گفته می‌شودخلأهای قانونی بسیاری در انتصاب مدیران وجود دارد و همین برخی مدیران را به انتخاب گزینه‌هایی محدود ناچار می‌کند اما همچنان که پیشتر نیز در رسانه‌ها نیز منعکس شد دولت تدبیر و امید ،در راستای اصلاح این مشکلات گام‌هایی برداشته و از این رو وعده داده که به طور مثال سهم ده درصدی زنان از مدیریت‌ها سه برابر شود و یا در یک بازه زمانی به جوان‌تر شدن میانگین سنی مدیران اقدام کند. وعده هایی که باید ماند و آن را در ترازوی عمل سنجید.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب