17:33:43 - سه شنبه 10 اکتبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ایجاد مرکز ملی پایش محیط کسب و کار در سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

 معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان گفت: اولین مرکز ملی پایش محیط کسب و کار ظرف مدت یک ماه آینده با همکاری دستگاه های مرتبط در استان راه اندازی می شود.

 محمد همتیان روز سه شنبه در نشست توسعه دولت الکترونیک با هدف فرهنگ سازی و بهره گیری از تجربیات موفق سطح ملی، با حضور رییس مرکز توسعه دولت الکترونیک فناوری اطلاعات و آمار وزارت کشور، در سالن یادگار امام استانداری سمنان، افزود: این مرکز با هدف آشنایی بیشتر سرمایه گذاران با شرایط کسب و کار استان سمنان و فراهم کردن شرایط مطلوب برای سرمایه گذاری و در نتیجه جذب سرمایه در این استان است.
همتیان با بیان اینکه مرکز ملی پایش محیط کسب و کار منجر به شفافیت و اعتماد میان صاحبان سرمایه در بخش اقتصادی و شفاف بودن مسیر پاسخ‌گویی به آنان می شود و با اشاره به این که طرح حذف مرحله دریافت کپی کارت ملی و صفحه اول شناسنامه در استان سمنان و استعلام های برخط بینِ دستگاهی به عنوان نمونه در حال اجراست، افزود: با توسعه دولت الکترونیک بسیاری از هزینه‌های اضافی از جمله حذف هزینه های نگه داری و بایگانی حذف می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: در دولت تدبیر و امید پهنای باند اینترنت استان سمنان از هشت گیگابایت به 40 گیگابایت افزایش و اینترنت پرسرعرت از نسل سوم به نسل چهارم توسعه یافت.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان گفت: از 550 هزار واجد شرایط اخذ کارت ملی هوشمند تا کنون 252 هزار کارت هوشمند صادر شده است.
امیر شجاعان، رییس مرکز توسعه دولت الکترونیک فناوری اطلاعات و آمار وزارت کشور و جمعی از کارشناسان فناوری اطلاعات دستگاه های اجرایی در این نشست حضور داشتند که در مورد بهره بری و استفاده بیشتر از زمینه فناوری اطلاعات، کاهش هزینه ها، زمان تبادل نظر کردند. استان سمنان در شاخص زیرساخت های فناوری اطلاعات و ارتباطات بعد از تهران رتبه دوم را در کشور داراست .
در استان سمنان، 14 دفتر پیش خوان دولت در سمنان، 18 دفتر در شاهرود، ، 12 دفتر دامغان، هشت دفتر در گرمسار، پنج دفتر مهدی‎شهر، سه دفتر در آرادن، میامی 2 دفتر و یک دفتر در سرخه فعال است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب