22:09:58 - دوشنبه 9 اکتبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
امسال با مشارکت خیرها سه فضای آموزشی در دامغان بهره‌برداری شد
کانال تلگرام سمنان لاین

 رئیس اداره آموزش و پرورش دامغان گفت: سه طرح فضای آموزشی این شهرستان با مشارکت خیران و اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان در سال تحصیلی 96ـ97 بهره‌برداری شد.

حسن کاتبی ، افزود: در آغاز سال تحصیلی، آموزشگاه سه کلاسه خیرساز آقای جنانی و دو طرح دیگر حوزه آموزش و پرورش دامغان بهره برداری و به فضاهای آموزشی این شهرستان اضافه شد.
رئیس آموزش و پرورش دامغان به اعتبار این طرح اشاره کرد و گفت: آموزشگاه سه کلاسه خیرساز، سید جعفرآقا جنانی با 2 میلیارد و 250 میلیون ریال اعتبار، در زمینی به زیربنای 1٨7 مترمربع با اسکلت بتنی مورد بهره برداری قرار گرفت.
وی افزود: کار ساخت این آموزشگاه در مردادماه سال 95 آغاز شد و در کمتر از 11 ماه به ثمر نشست که از این میزان اعتبار یک میلیارد ریال توسط خیر و یک میلیارد و 250 میلیون ریال توسط اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان هزینه شد که 250 میلیون ریال صرف تجهیز این آموزشگاه سه کلاسه شده است.
کاتبی تصریح کرد: این آموزشگاه در سال تحصیلی گذشته دارای 6 کلاس و به نام دبستان امام رضا (ع) بود، که با اضافه شدن این سه کلاس دارای 9 کلاس و 16٨ دانش آموز در مقطع ابتدایی دوره اول و دوم است.
رئیس اداره آموزش و پرورش دامغان با اشاره به تحصیل 140 دانش آموز در سال تحصیلی گذشته در این آموزشگاه، تصریح کرد: علت اضافه شدن این آموزشگاه سه کلاسه به این دبستان، تامین فضای آموزشی، آزمایشگاه، کتابخانه و تراکم کلاس های درس بود که با کمک خیر و اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان این مشکل درسال تحصیلی جدید رفع شده است.
رئیس اداره آموزش و پرورش دامغان گفت: هنرستان حضرت فاطمه زهرا (س) با 20 میلیارد ریال اعتبار و نمازخانه دبیرستان نرجس شهر دیباج با مشارکت خیر از دیگر طرح های آموزش و پرورش دامغان است که در آبان 96 به بهره برداری می رسد.
رئیس اداره آموزش و پرورش دامغان اضافه کرد: در تابستان 96 کار تعمیر، مرمت و بازسازی در 39 مدرسه با اعتبار یک میلیارد و 100 میلیون ریال در قالب طرح هجرت سه با همکاری دانش آموزان و بسیج دانش آموزی اجرا شد.
در حال حاضر 13 هزار دانش آموز دامغانی در 101 آموزشگاه این شهرستان تحصیل می کنند، شهرستان دامغان دارای یک هزار و 300 نیروی فرهنگی است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب