خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
17/10/08 12:10
شناسه خبر : 21928

انتقال آب از حوزه های دیگر به استان سمنان اجتناب ناپذیر است

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت : رونق اقتصادی و افزایش اشتغال در کشور نیازمند کاهش خام فروشی مواد تولیدی و راه اندازی واحدهای بسته بندی و فرآوری است.   غلامرضا کاتب افزود : ارایه تسهیلات رونق تولید فقط به کاهش آمار بیکاری در سمنان منجر نمی شود بلکه باید به سایر اولویت های […] ...

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت : رونق اقتصادی و افزایش اشتغال در کشور نیازمند کاهش خام فروشی مواد تولیدی و راه اندازی واحدهای بسته بندی و فرآوری است.

 

غلامرضا کاتب افزود : ارایه تسهیلات رونق تولید فقط به کاهش آمار بیکاری در سمنان منجر نمی شود بلکه باید به سایر اولویت های صنعتی برای افزایش اشتغال هم توجه کرد.
وی اظهارداشت : با وجود برخورداری استان سمنان از مواد اولیه و خام معدنی سرشار اما نبود واحدهای فرآوری و بسته بندی واحدهای تولید در افزایش آمار بیکاری در کشور تاثیر شایانی دارد.
وی خاطرنشان کرد : برای بازگرداندن واحدهای صنعتی نیمه فعال به چرخه تولید باید به مشکل نقدیندگی و بازار فروش واحدهای صنعتی هم توجه کرد و با این راهبرد می توان در کاهش آمار بیکاری نقش آفرینی کرد.
نماینده مردم شهرستان های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد : کمبود آب یکی از چالش های اساسی در اجرا نشدن طرح های اقتصادی در نواحی و شهرک های صنعتی استان سمنان است که دولت دوازدهم باید برای رفع این معضل در کمترین زمان ممکن گام های عملیاتی بردارد.
کاتب اضافه کرد : تعداد زیادی از واحدهای صنعتی و تولیدی به دلیل کمبود آب غیر فعال شد و انتقال آب از حوزه های مختلف به این استان اجتناب ناپذیراست.
کتب اضافه کرد : ارایه تسهیلات رونق تولید در کاهش آمار بیکاری و رونق کسب و کار در شهرستان گرمسار بسیار تاثیرگذار بوده است که این امر یکی از دستاوردهای مهم دولت نیز بوده است.