خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
17/10/08 22:30
شناسه خبر : 21946

اعطای 190 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به واحدهای تولیدی استان سمنان

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان گفت: از ابتدای امسال تاکنون 190 میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای صنعتی و کشاورزی این استان پرداخت شده است . بهروز اسودی در هشتادمین جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان با بیان این خبر افزود: امسال 21 واحد تولیدی استان بالغ بر 190 میلیارد […] ...

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان گفت: از ابتدای امسال تاکنون 190 میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای صنعتی و کشاورزی این استان پرداخت شده است .

بهروز اسودی در هشتادمین جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان با بیان این خبر افزود: امسال 21 واحد تولیدی استان بالغ بر 190 میلیارد ریال تسهیلات در قالب تسهیلات رونق تولید دریافت کردند.

وی با اشاره به ثبت نام بیش از یک هزار و 170 واحد تولیدی استان در سامانه بهین یاب تصریح کرد: استان سمنان در پرداخت تسهیلات رونق تولید در سالجاری تاکنون از لحاظ تعداد رتبه سوم و از لحاظ مقدار رتبه هشتم کشور را داراست.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان با بیان اینکه تاکنون پرونده 568 واحد تولیدی متقاضی تسهیلات به بانکهای عامل معرفی شده است اظهار داشت: در این جلسه  و با تصمیم اعضای کارگروه با پرداخت تسهیلات به 171 واحد تولیدی موافقت شد.

اسودی گفت: از 171 واحد تولیدی معرفی شده با بانک‌ها ، 65 واحد به ارزش 1320 میلیارد ریال مربوط به بخش صنعت و 106 واحد به ارزش 300 میلیارد ریال نیز مربوط به بخش کشاورزی می باشد که با پرداخت این مبلغ تسهیلات ، 936 فرصت شغلی جدید ایجاد خواهد شد.

دبیر کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان همچنین از بررسی مشکلات تعدادی واحدهای تولیدی استان در این نشست خبر داد و افزود: در این جلسه مشکلات بانکی، مالیات و تامین اجتماعی پنج واحد تولیدی ساتراپ ، دایردارو ، الماس کاران کاویان ، تولیدی مهدی و تولید متولیان بررسی شد.

وی خاطرنشان کرد: در هفتاد و نه جلسه قبلی این کارگروه ، مشکلات 474 واحد تولیدی استان با 1135 مصوبه بررسی شده است که 57 درصد مصوبات اجرایی و مابقی در دست اجرا هستند.

عضو کارگروه اشتغال استان با اشاره به دیگر دستور کار این جلسه اظهار کرد: تا کنون از 312 واحد تولیدی صنعتی دریافت کننده تسهیلات توسط کمیته پایش ، نظارت صورت گرفته است که با ایجاد 1764 فرصت شغلی جدید ، 81درصد اشتغال تعهد شده تسهیلات رونق تولید محقق شده است.