22:30:06 - یکشنبه 8 اکتبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اعطای 190 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به واحدهای تولیدی استان سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان گفت: از ابتدای امسال تاکنون 190 میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای صنعتی و کشاورزی این استان پرداخت شده است .

بهروز اسودی در هشتادمین جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان با بیان این خبر افزود: امسال 21 واحد تولیدی استان بالغ بر 190 میلیارد ریال تسهیلات در قالب تسهیلات رونق تولید دریافت کردند.

وی با اشاره به ثبت نام بیش از یک هزار و 170 واحد تولیدی استان در سامانه بهین یاب تصریح کرد: استان سمنان در پرداخت تسهیلات رونق تولید در سالجاری تاکنون از لحاظ تعداد رتبه سوم و از لحاظ مقدار رتبه هشتم کشور را داراست.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان با بیان اینکه تاکنون پرونده 568 واحد تولیدی متقاضی تسهیلات به بانکهای عامل معرفی شده است اظهار داشت: در این جلسه  و با تصمیم اعضای کارگروه با پرداخت تسهیلات به 171 واحد تولیدی موافقت شد.

اسودی گفت: از 171 واحد تولیدی معرفی شده با بانک‌ها ، 65 واحد به ارزش 1320 میلیارد ریال مربوط به بخش صنعت و 106 واحد به ارزش 300 میلیارد ریال نیز مربوط به بخش کشاورزی می باشد که با پرداخت این مبلغ تسهیلات ، 936 فرصت شغلی جدید ایجاد خواهد شد.

دبیر کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان همچنین از بررسی مشکلات تعدادی واحدهای تولیدی استان در این نشست خبر داد و افزود: در این جلسه مشکلات بانکی، مالیات و تامین اجتماعی پنج واحد تولیدی ساتراپ ، دایردارو ، الماس کاران کاویان ، تولیدی مهدی و تولید متولیان بررسی شد.

وی خاطرنشان کرد: در هفتاد و نه جلسه قبلی این کارگروه ، مشکلات 474 واحد تولیدی استان با 1135 مصوبه بررسی شده است که 57 درصد مصوبات اجرایی و مابقی در دست اجرا هستند.

عضو کارگروه اشتغال استان با اشاره به دیگر دستور کار این جلسه اظهار کرد: تا کنون از 312 واحد تولیدی صنعتی دریافت کننده تسهیلات توسط کمیته پایش ، نظارت صورت گرفته است که با ایجاد 1764 فرصت شغلی جدید ، 81درصد اشتغال تعهد شده تسهیلات رونق تولید محقق شده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب